w

Kupili bilet na nocny pociąg. Obudzili się na stacji, na której wsiadali. „To najdziwniejsze zdarzenie, jakie do tej pory przeżyłem”

Obudzili się na tej samej stacji - fot. screenshot YouTube @Noel Philips
Obudzili się na tej samej stacji - fot. screenshot YouTube @Noel Philips

To miała być jedna z najwygodniejszych podróży z Glasgow do Londynu. Pasażerowie ułożyli się w przedziałach sypialnych, a rano mieli obudzić się na południu Wielkiej Brytanii. Gdy otworzyli oczy, przeżyli niemały szok.

Caledonia Sleeper to jedno z nielicznych połączeń nocnych dostępnych w Wielkiej Brytanii. To niezwykle wygodna forma podróży, ponieważ pociągi w nocy ruszają z północy kraju, by o poranku dotrzeć do Londynu. Tym razem jednak tak się stało.

Zasnęli w pociągu, a rano wysiedli na tej samej stacji

W nocy z 19 na 20 lipca wielu pasażerów wsiadło do pociągu w Glasgow, którym mieli dostać się do stolicy Wielkiej Brytanii. Jednym z nich był Jim Metcalfe, który Caledonia Sleeperem podróżuje od 15 lat. Tym razem jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Przez ten czas przeżyłem wiele dziwacznych zdarzeń, ale to jest jak dotąd najdziwniejsze — napisał w mediach społecznościowych, a jego historię przytoczył następnie The Guardian.

Mężczyzna krótko po tym, jak zajął swoje miejsce w przedziale sypialnym, zasnął. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że rano obudził się na stacji, na której wsiadał. Okazuje się, że pociąg nie przejechał w nocy nawet jednego kilometra!

Po prostu siedzieliśmy w nim całą noc, a teraz zostaliśmy z niego wyrzuceni o 5:30 rano, w niewłaściwym mieście — poinformował zdziwiony pasażer.

The Guardian poprosił przewoźnika o komentarz w tej sprawie. Dlaczego „pozwolono” podróżnym spędzić noc w wagonach, które nawet nie wyruszyły ze stacji?

Późnym wieczorem wykryliśmy usterkę na szlaku. Spowodowały ją ekstremalnie wysokie temperatury. Problemy, nad którymi nie mogliśmy mieć kontroli, wystąpiły na całej sieci kolejowej — tłumaczyła Kathryn Darbandi, przedstawicielka Caledonian Sleeper.

Jednocześnie przeprosiła wszystkich za zaistniałą sytuację i zapewniła, że wszystkim pasażerom zostaną zwrócone pieniądze za zakup biletu.

Darbandi dodała też, że firma dołożyła wszelkich starań, aby wesprzeć poszkodowanych pasażerów. Umożliwiła im m.in. możliwość spędzenia nocy w przedziałach oraz zagwarantowała miejsca w pociągach, które pokonują tę trasę w ciągu dnia.

Zachęcamy was do obejrzenia nagrania, na którym pokazano jak wygląda podróż Caledonian Sleeper.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Uratował sąsiada rażonego prądem - fot. screenshot Facebook @tvsudecka

[WIDEO] Wykonywał prace szlifierką, gdy poraził go prąd. Nim przybiegli sąsiedzi, leżał już bez ruchu, a serce przestawało bić

6-latek wypadł z balkonu - zdjęcie poglądowe fot. Pexels @Mohammed Mzabi

6-letni chłopiec z Ukrainy wypadł z balkonu. Nie przeżył. Tragedia w Szczawie