w

Książę Harry wyznał, że w Afganistanie odebrał życie 25 osobom! „Nie jest to liczba, która napawa mnie satysfakcją, ale też NIE ZAWSTYDZA”

Książę Harry - fot. Instagram @sussexroyal
Książę Harry - fot. Instagram @sussexroyal

Na rynku wydawniczym furorę robi biografia księcia Harry’ego pt. Spare. Na łamach książki przyznał, że podczas misji w Afganistanie zabił 25 osób. Tak osobliwego wyznania nikt się nie spodziewał.

Książę Harry niegdyś był bardzo milczący, ale odkąd wraz z Meghan Markle dokonali Megxitu stał się bardziej wygadany i co rusz dzieli się ze światem coraz to bardziej intymnymi wyznaniami. Na początku grudnia na platformie Netflix pojawiły się premierowe odcinki serialu dokumentalnego, w którym atakowali rodzinę królewską oraz odsłaniali kolejne karty swojego życia prywatnego. Przyjaciółka byłej aktorki opowiedziała m.in. o tym, jak Meghan poroniła na jej oczach.

Meg czekała na mnie na zewnątrz. Wiedziałam, że coś jest nie tak. Poprosiłam, żeby mnie oprowadziła, a ona spojrzała na mnie i powiedziała: „Bardzo mnie boli”. Trzymała Archiego i upadła na ziemię — powiedziała, z trudem powstrzymując emocje.

Małżonkowie zostali ostro skrytykowani za to, co powiedzieli przed kamerami. Po fali nieprzychylnych komentarzy postanowili ujawnić, co było faktyczną przyczyną rezygnacji z dotychczas pełnionych funkcji w rodzinie królewskiej.

Ich oświadczenie, w którym ogłaszają decyzję o wycofaniu się z pełnienia obowiązków królewskich, nie zawiera żadnej wzmianki o prywatności, a wyraża chęć kontynuowania swoich publicznych obowiązków. Każda inna sugestia, potwierdza tylko sedno tej serii — wyjaśniła ich rzeczniczka, Ashley Hampton, na łamach The New York Times.

Okazuje się, że to był dopiero przedsmak tego, co chcą powiedzieć światu. Ostatnie wyznanie Harry’ego wszystkich wprawiło w osłupienie.

Książę Harry zabił 25 osób w Afganistanie

Lada chwila do księgarni trafi biografia księcia pt. Spare. Od dawna mówi się, że ta książka może nieźle namieszać, a royalsi wręcz drżą z przerażenia na myśl o tym, co tym razem ujawni młodszy syn króla Karola III. Oficjalnie trafi ona do sprzedaży 10 stycznia, jednakże z informacji przekazanych przez Mirror wynika, że Hiszpanie nieco się pospieszyli i już wyprzedają nakład.

Zagraniczne tabloidy ujawniły już kilka fragmentów, z których wynika, że to książę William i księżna Kate namówili go do tego, by w 2005 roku włożył na bal przebierańców kostium członka Hitlerjugend. Nawet to wyznanie nie robi takiego wrażenia jak opowieść Harry’ego o jego wyprawie do Afganistanu.

Mirror, powołując się na The Daily Telegraph, przekazał, że książę przytoczył na kartach wspomnienie z misji na Bliskim Wschodzie, podczas której służył jako pilot śmigłowca szturmowego Apache. Podobno miał tam wspomnieć o tym, jak eliminował tych złych, zanim oni wyeliminowali tych dobrych w Afganistanie. Podobno miał sobie obiecać, że nie będzie zasypiał z wątpliwościami, czy postąpił dobrze, strzelając do Talibów.

Chciałem wrócić do Wielkiej Brytanii ze wszystkimi kończynami, ale przede wszystkim chciałem wrócić do domu z nienaruszonym sumieniem — możemy przeczytać we fragmencie przytoczonym przez tabloid.

Podczas drugiej misji w Afganistanie miał zabić 25 osób. Skąd to wie? W tamtym czasie Apache i laptopy wszystko dokładnie zliczały. Wyjaśnił, że nie sposób strzelać do ludzi, jeśli się ich w taki sposób postrzega. On celując do nich, wyobrażał sobie, że są figurami zdjętymi z planszy lub jego celem jest wyeliminowanie tych złych.

Mój numer to 25. Nie jest to liczba, która napełnia mnie satysfakcją, ale też mnie nie zawstydza — miał napisać w Spare.

Myślicie, że w książce przeczytamy jeszcze inne, tak mocne, wyznania?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Lil Masti jest w ciąży - fot. Instagram @lilmasti

Lil Masti jest w ciąży! Influencerka pokazała, reakcję na dwie kreski na teście ciążowym. „Jezu, jaki szok!”

Katarzyna Grochola - fot. Instagram @katarzynagrochola_official

Katarzyna Grochola dochodzi do siebie po operacji. Ostatnio otrzymała wyniki badań. Jakie są rokowania lekarzy?