w

Ksiądz stanie przed sądem, bo… zmusił jedną z parafianek do seksu w aucie?! Głośny skandal w Łosicach

Kościół w Łosicach - fot. Facebook @Parafia-pw-św-Zygmunta-w-Łosicach
Kościół w Łosicach - fot. Facebook @Parafia-pw-św-Zygmunta-w-Łosicach

W niewielkiej parafii w Łosicach wybuchł ogromny skandal. Duchowny został oskarżony o to, że zmusił parafiankę do seksu w aucie! Jak to możliwe?!

Szokujące doniesienia z parafii pw. Świętego Zygmunta Króla w Łosicach. Ksiądz Sebastian M. zaledwie trzy lata po tym, jak przyjął święcenia, stał się gwiazdą poważnego skandalu. Duchowny miał kilkukrotnie uprawiać z młodą parafianką seks. Prokuratura Okręgowa w Siedlcach postanowiła aresztować go na trzy miesiące. Co wiadomo na ten temat?

Ksiądz z Łosic zgwałcił parafiankę?

32-letni Sebastian M. w krótkim czasie zyskał sympatię wiernych. Od 2017 roku pełnił posługę duszpasterską, jednak już rok później został przeniesiony na studia na KUL w Lublinie. Wszyscy byli zaskoczeni, gdy na jaw wyszło, że miał zgwałcić kobietę w parafii w Drelowie.

Śledczy ustalili, że duchowny w okresie od października 2018 do lutego 2019 odbył kilka wyjazdów towarzyskich do Siedlec, gdzie kilkukrotnie miał doprowadzić do obcowania płciowego z młodą kobietą z gminy Drelów, wbrew jej woli. Parafianka postanowiła poinformować o wszystkim Diecezję Siedlecką, gdzie poczyniono stosowne ustalenia, a skargę potwierdzono.

Kuria nie zwlekała ani chwili i od razu zawiadomiła o wszystkim Prokuraturę Okręgową w Siedlcach. Ofiarę przebadali psycholodzy, którzy potwierdzili, że faktycznie nie chciała obcować z księdzem. Wierni z Łosic nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

Ks. Sebastian przyjeżdżał z uczelni w Lublinie do naszej łosickiej parafii w każdy weekend. Odprawiał msze i robił wszystko, co należy do księdza.  Nie wierzę, że Sebastian dopuścił się gwałtu — powiedziała zalewająca się łzami parafianka w rozmowie z Super Expressem.

Kolejny parafianin przyznał, że modli się za Sebastiana M. i liczy, że Bóg wybaczy mu chwile słabości.

Ja modlę się dwa razy dziennie za naszego Sebastiana. Jeżeli zgrzeszył, to myślę, że za naszym wstawiennictwem Bóg odpuści mu te grzechy i puści w niepamięć chwile słabości — powiedział tabloidowi 60-letni Bogdan B.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, Krystyna Gołąbek, powiedziała Super Expressowi, że księdzu postawiono zarzuty, za które grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności. Oskarżono go o to, że przy użyciu siły doprowadził w prywatnym samochodzie do obcowania płciowego kobietę powyżej 15 roku życia, oraz doprowadził pokrzywdzoną do poddania się innej czynności seksualnej (art. 197 par. 1 i 2 KK).

Dowody zebrane w toku postępowania prowadzonego przez prokuraturę dostarczyły podstaw do przedstawienia księdzu Sebastianowi M. zarzutu kilkukrotnego doprowadzenia młodej kobiety do obcowania płciowego i do poddania się innym czynnościom seksualnym — tłumaczyła.

Czy uważacie, że celibat powinien zostać zniesiony?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Zdjęcie poglądowe - fot. Pixabay @fujikama

Rodzice Szymusia ze Szczecina, który zmarł w nagrzanym aucie, są zrozpaczeni. „Matka głośno płakała, ojciec uderzał głową w krawężnik”

Zdjęcie poglądowe, fot. Pixabay @PublicDomainPictures

Krwawy finał sąsiedzkiej sprzeczki na Ochocie. W ruch poszedł… tłuczek do mięsa. Wszystko przez muzykę disco polo