w ,

Krystyna Pawłowicz wybrała się na wakacje z obstawą funkcjonariuszy SOP. Tak tłumaczy się z ochrony

fot. Krystyna Pawłowicz na wakacjach (Twitter)

Krystyna Pawłowicz udała się na krótkie wczasy nad polskie morze. Podczas wakacji towarzyszyła jej opłacana z publicznych pieniędzy obstawa funkcjonariuszy SOP, co spotkało się z krytyką w mediach i sieci. Sędzia TK przekazała, że została zaatakowana i ochrona była konieczna.

Tak jak i w ubiegłym roku, sędzia Trybunału Konstytucyjnego wybrała się na wakacje nad Bałtyk. Krystyna Pawłowicz nie odpuściła jednak okazji, aby zrobić zamieszanie w sieci, i udostępniła na swoim profilu na Twitterze zdjęcia wykonane po zachodzie słońca podpisane „Port w Monte Carlo nocą przy pełni Księżyca”.

Kilkanaście godzin później była posłanka Prawa i Sprawiedliwości zamieściła jednak na Twitterze kolejne zdjęcia i jednocześnie zakpiła z ludzi, którzy uwierzyli, że rzeczywiście wyjechała do znanej z luksusu dzielnicy Monako.

Wita mnie Hel, początek Polski. Wkręceni lewacy poszli po betonie, ale Media Markt nie dla idiotów” – stwierdziła Pawłowicz.

Obstawa SOP i tłumaczenie Pawłowicz

Dziennikarze „Faktu” ujawnili, że Krystyna Pawłowicz na urlop pojechała z obstawą opłacanych przez państwo funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Na opublikowanych przez tabloid zdjęciach można było zobaczyć również, że oprócz ochraniania, funkcjonariusze SOP nosili bagaże i wozili sędzię TK.

Na publikację zareagowała sama Pawłowicz, która jasno dała znać, że nie widzi nic złego w obstawie funkcjonariuszy SOP podczas jej wakacji nad polskim morzem. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego zarzuciła „Faktowi” „antypolskie działanie” i wyjaśniła potrzebę ochrony, tłumacząc, że funkcjonariusze uratowali ją przed atakiem.

„Dzięki”nienawistnym usługom SZCZUCIA na mnie oraz na funkcjonariuszy SOP,jakie uprawia w antyPL @FAKT24PL , znany z nielojalności emeryt SB @JerzyDziewulski,w czasie 3-dn.pobytu na Helu,TYLKO dzięki obecności SOP uniknęłam fizycznego ataku na mnie.Nie mówiąc o słownej agresji – napisała Pawłowicz.

Rzecznik Służby Ochrony Państwa podpułkownik Bogusław Piórkowski przekazał „Faktowi”, że SOP realizuje określone ustawą zadania i nie udzielił szerszego komentarza.

Informujemy, że SOP realizuje zadania określone ustawą z 8 grudnia 2017 r. o Służbie Ochrony Państwa (Dz.U. z 2021 r. poz. 575, z późn. zm.). Artykuł 3 pkt 1 tej ustawy określa osoby objęte ochroną, natomiast artykuł 63 pkt 1 zapewnia ochronę form i metod zadań realizowanych przez SOP” – ogłosił Piórkowski.

Źródło: Twitter ; Fakt

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Jasnowidz Krzysztof Jackowski miał przerażającą wizję nadchodzącej jesieni. „Ludzie będą ropieć”

Antek Królikowski, Joanna Opozda, fot. AKPA/Kurnikowski

Królikowski ostro rozlicza się z Opozdą! Zarzucił, że pozbawiła go pracy w serialu i zaszczuwa jego rodzinę. Liczy na pojednanie?