w

Kompromitująca wpadka TVP Info. Ten błąd powinien zauważyć każdy Polak

fot. kadr TVP Info / materiały prasowe

Choć wpadki mogą zdarzyć się każdemu, najnowsza pomyłka telewizji publicznej zdecydowanie nie powinna przedostać się do finalnego materiału. Twórcy programu Michała Rachonia w TVP Info przegapili błąd, który powinien dostrzec każdy Polak.

W ostatnim czasie TVP Info przeżywa złą passę dotyczącą wpadek na antenie. Kilka dni temu pracownicy stacji przez pomyłkę pokazali widzom loginy i hasła, które nie powinny trafić w eter. Już po lekkim zbliżeniu można było odczytać poufne dane.

Wpadka pojawiła się również w jednym z ostatnich wydań programu „#Jedziemy” prowadzonego przez Michała Rachonia. Na przedstawionym w programie diagramie kołowym, a dokładniej w jego opisie, popełniono rażący błąd.

Każdy powinien zauważyć ten błąd

Jednym z tematów środowego wydania z 6 lipca było euro, czyli wykorzystywana przez większość krajów Unii Europejskiej waluta. Obecnie euro jest prawnym środkiem płatniczym w 19 państwach wspólnoty. Waluta używana jest też w 11 krajach i terytoriach nienależących do UE.

Michał Rachoń oraz zaproszeni przez prowadzącego eksperci dyskutowali nad hipotetycznym pytaniem: „Czy Polska powinna być w strefie euro?”. W programie „#Jedziemy” przedstawiono między innymi wyniki sondażu przeprowadzonego wśród Polaków. TVP Info skupiło się głównie na negatywnych opiniach.

Warto wspomnieć, że niezależnie od polityków oraz woli zapytanych w sondażu Polaków, aby wstąpić do strefy Euro gospodarka kraju musi spełnić konkretne wymagania dotyczące m.in. stabilności cen, równowagi finansów publicznych, kursu waluty oraz stóp procentowych.

„Czy w polsce powinno zostać wprowadzone euro?”

Widzowie programu zauważyli, że w opisie wykorzystanego w programie wykresu kołowego popełniono rażący błąd. Zamiast „w Polsce”, autorzy opisu nazwę naszego kraju zapisali małą literą i na ekranie widniało „w polsce”.

Jak wiedzą nawet przedszkolaki, w języku polskim nazwy części świata, państw i ich mieszkańców piszemy wielką literą. Najwyraźniej realizatorzy programu Rachonia przegapili jednak ten błąd.  

Źródło: Twitter ; materiał TVP Info

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Potworny wypadek w Uszwi. Oderwana głowa potrąconego pieszego wpadła do samochodu

Matka zostawiła dwulatka w samochodzie i poszła na zakupy. Chłopczyk trafił do szpitala