w

Kiedyś była gwiazdą „Złotopolskich”, dziś show-biznes niemal o niej zapomniał. Jak obecnie wygląda Agnieszka Sitek?

Jak obecnie wygląda Agnieszka Sitek? - fot. AKPA Prończyk
Jak obecnie wygląda Agnieszka Sitek? - fot. AKPA Prończyk

Agnieszka Sitek od lat unika medialnego rozgłosu, jednak przy okazji Wielkiego Testu organizowanego przez TVP pojawiła się przed kamerami. Jak teraz wygląda? Czy bardzo zmieniła się od czasu gry w Złotopolskich?

Agnieszka Sitek urodziła się 8 lipca 1973 roku w Łodzi. Po ukończeniu w 1996 Akademii Teatralnej w Warszawie zaczęła coraz częściej pojawiać się na szklanym ekranie, a jej kariera błyskawicznie nabierała tempa. Niegdyś była znaną aktorką filmową, teatralną i telewizyjną, a największą sympatię widzów zdobyła dzięki roli Weroniki Gabriel. Z produkcją związana była przez cztery lata.

Do jej największych sukcesów zalicza się rolę w czeskim filmie pt. Zabić Sekala, za którą otrzymała Czeskiego Lwa — Nagrodę Czeskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej oraz nominację do Polskiej Nagrody Filmowej, Orzeł.

Po roku 2000 coraz rzadziej pojawiała się w telewizji, grając głównie w Teatrze Ochota. Wielokrotnie podkreślała, że to właśnie tam dowiedziała się, na czym polega ten zawód i zrozumiała, że produkcje emitowane w telewizji niewiele wnoszą do jej życia.

To tu stałam się aktorką, tu zrozumiałam, na czym polega ten zawód i tu wciąż się go uczę. To wyjątkowe miejsce, w którym praca daje mi satysfakcję i pozwala rozwijać się. Wolę mu poświęcać całe swoje nie tylko zawodowe życie, niż brać udział w wątpliwej jakości przedsięwzięciach telewizyjnych czy filmowych, które nie oddają prawdy o mnie jako człowieku — mówiła w jednym z wywiadów.

Po zakończeniu współpracy wraz z kolegami utworzyła stowarzyszenie teatr tm. W międzyczasie skończyła studia na Wydziale Nauk Pedagogicznych w kierunku pedagogika specjalna i zaczęła prowadzić zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Na szklanym ekranie po raz ostatni mogliśmy zobaczyć ją w jednym z odcinków Na dobre i na złe. W wywiadzie dla Życia na gorąco podkreślała jednak, że nie zamierza szybko wrócić na plan zdjęciowy.

Film zawsze lubił młode dziewczyny, trudno więc się dziwić, że nie ja w tej chwili odgrywam w nim pierwszoplanową rolę.

Jak obecnie wygląda Agnieszka Sitek?

Widzowie pokochali serialową Weronikę Gabriel-Złotopolską, jednak prawdą jest, że to nie była wymarzona rola Agnieszki. W krótkim czasie zaczęły pojawiać się plotki, że odeszła, ponieważ nie dogadywała się z produkcją, jednak w wywiadach stanowczo temu zaprzeczała.

Zrezygnowałam z roli po długiej rozmowie z nieżyjącym już Marianem Terleckim, ówczesnym współproducentem serialu. Rozmowa dotyczyła głównie planów związanych z rozwojem mojej postaci oraz wyrazu artystycznego. Nie finansów. Ktoś »życzliwy« zrobił z tej całej sytuacji newsa. Kilku dziennikarzy go podchwyciło i tak już zostało — tłumaczyła w rozmowie z Życiem na gorąco.

Mimo iż tak często nie pojawia się na szklanym ekranie, Telewizja Polska nie zapomniała o niej i od kilku lat regularnie zaprasza ją do udziału w Wielkich Testach. W tym roku głównym tematem były Media XXI wieku i oczywiście nie mogło jej zabraknąć. Fotoreporterzy od razu zwęszyli okazję i zrobili jej kilka zdjęć.

Trzeba przyznać, że czas jest dla Agnieszki wyjątkowo łaskawy. W lipcu tego roku skończyła 49 lat, jednak na pierwszy rzut oka wygląda na młodszą o co najmniej 10 lat! Koniecznie zajrzyjcie do poniższej galerii.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Mama Izabelli Krzan odradza jej macierzyństwo: „Iza, nie planuj teraz dzieci”. Dlaczego?

45-latka uzależniła się od robienia tatuaży i teraz nie może znaleźć pracy. „Nie chcieli mnie na sprzątaczkę”