w

Kevin Spacey rozpłakał się przed kamerami. Ma OGROMNE DŁUGI. Dom aktora trafił na licytację. „Nie mam już pieniędzy”

Kevin Spacey - fot. YouTube Piers Morgan Uncensored
Kevin Spacey - fot. YouTube Piers Morgan Uncensored

Kevin Spacey po kilku latach życia w cieniu, zgodził się na rozmowę z Piercem Morganem. W trakcie wywiadu poruszył wiele tematów, których nie miał okazji do tej pory poruszyć. W pewnym momencie emocje wzięły górę i rozpłakał się przed kamerami. Choć został uniewinniony po tym, jak postawiono mu zarzut napaści seksualnej, boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Przez długi jego dom trafił na licytację.

Kevin Spacey niegdyś uchodził za jednego z najwybitniejszych amerykańskich aktorów i cieszył się ogromną popularnością na całym świecie. Widzowie, producenci filmowi i krytycy filmowi doceniali jego talent i poczucie humoru. Gwiazdor zdobył dwa Oscary — pierwszego w 1996 roku dla aktora w roli drugoplanowej, a drugiego cztery lata później za rolę w filmie American Beauty. W 2013 ponownie wrócił na języki, ponieważ przyjął rolę kongresmana w jednym z najpopularniejszych seriali w historii telewizji — House of Cards. Otrzymał za nią Złoty Glob oraz Nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych.

Kevin Spacey został oskarżony o napaść seksualną. Sąd uznał go za niewinnego

Do 2017 roku Spacey znajdował się u szczytu popularności, lecz w ułamku sekundy stracił wszystko. Pod koniec października aktor i działacz ruchu LGBT Anthony Rapp, oskarżył go o molestowanie seksualne. Wszystko miało wydarzyć się w 1986 roku, gdy miał zaledwie 14 lat. Aktor w krótkim czasie wydał oświadczenie, które jak dziś twierdzi, było najgorszym oświadczeniem w jego życiu i nigdy nie powinno ujrzeć światła dziennego w takiej formie. Po latach chronienia prywatności wyznał, że jest gejem. Dodał, że nie przypomina sobie, aby 30 lat temu doszło do opisywanej przez Rappa sytuacji, lecz jeśli faktycznie zachował się tak wobec niego, jest mu winien najszczersze przeprosiny za to, co byłoby głęboko niewłaściwym zachowaniem pod wpływem alkoholu. Wtedy jednak nie był świadomy, że to dopiero początek jego problemów.

W lipcu 2018 mediami wstrząsnęły kolejne szokujące doniesienia. Guy Pearce podczas wywiadu dla australijskiej telewizji, zasugerował, że Spacey miał być wobec niego natarczywy i w 1997 roku dotykał go w niewłaściwy sposób na planie filmu Tajemnice Los Angeles. Niespełna dwa lata później Rapp wraz z „C.D” złożył drugi pozew przeciwko gwiazdorowi. Podkreślili, że mieli przez niego doznać poważnych uszczerbków na zdrowiu psychicznym. Podczas procesu obrońcy Kevina przedstawili dowody świadczące o jego niewinności i w październiku 2022 został oczyszczony z zarzutów. W czerwcu 2023 w Londynie rozpoczął się kolejny proces, w którym oskarżono go o cztery napaści seksualne, których miał się dopuścić w latach 2001-2013 na terenie Wielkiej Brytanii. W lipcu ponownie został uniewinniony i oczyszczony ze wszystkich ciążących na nim zarzutów.

Kevin Spacey rozpłakał się przed kamerami

Gwiazdor Hollywood od początku zapewniał, że nie zrobił nic złego, lecz nie dawno wiary jego słowom. Stracił rolę w ostatnim sezonie House of Cards, a Ridley Scott usunął wszystkie sceny z nim z nakręconego już filmu Wszystkie pieniądze świata. Później zastąpił go laureat Oscara, Christopher Plummer. Przez bezpodstawne oskarżenia stał się ofiarą cancel culture, ponieważ mimo braku dowodów i wyroku sądowego, stracił wszystko, nad czym pracował.

Usiadłem, pomyślałem przez chwilę i doszedłem do wniosku: nie możemy. Nie można tolerować żadnej formy takiego zachowania. Miałoby to wpływ na film. Nie możemy pozwolić, aby działania jednej osoby odbiły się na świetnej pracy wielu ludzi

– tak swoją decyzję tłumaczył reżyser.

Kevin Spacey zawarł ugodę. Aktor zapłaci producentom serialu „House of Cards” ogromne odszkodowanie

Przez medialną aferę Spacey nie tylko przestał otrzymywać nowe role, ale też popadł w ogromne długi. Gdy Piers Morgan w ostatnim wywiadzie zapytał go, o to gdzie mieszka, aktor nie wytrzymał i zaczął płakać przed kamerami. Okazuje się, że odkąd rozpoczął pracę przy HoC, mieszkał w Baltimore. Ostatnio przez złą sytuację finansową, posiadłość trafiła na licytację.

To zabawne, że o to pytasz… Ponieważ w tym tygodniu, gdzie mieszkałem w Baltimore, wszystko zostało przejęte. Mój dom jest sprzedawany na aukcji, więc muszę wrócić do Baltimore i zabrać moje rzeczy do magazynu. Więc odpowiedź na pytanie brzmi: nie jestem do końca pewien, gdzie będę mieszkać, ale jestem w Baltimore odkąd zaczęliśmy kręcić House of Cards. […] To miejsce jest moim domem […] od 2016.

– mówił, powstrzymując łzy.

Zapytany o to, dlaczego jego dom ma zostać zlicytowany, odpowiedział, że ma długi. Kilkukrotnie zastanawiał się nad tym, czy nie ogłosić bankructwa, lecz do tej pory udawało mu się zażegnywać kryzysy:

Nie mogę zapłacić rachunków, które jestem winien. […] Kilka razy myślałem, że złożę wniosek, ale udało nam się tego uniknąć, przynajmniej na dzisiaj.

Morgan zapytał, ile ma pieniędzy. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał:

Nic. […] Nadal mam dużo długów, których nie byłem w stanie spłacić.

Prowadzący napierał. Chciał dowiedzieć się, ile jest winien. Spacey rzucił, że to znacząca kwota, więc dopytał, czy mowa o milionach:

Wiele milionów. Sam dom jest wart wiele milionów.

Zapytany o to, co zamierza teraz zrobić, dał do zrozumienia, że nie zamierza się poddawać i chce wrócić do tego, co miał przed skandalem:

Wrócić na konia.

W trakcie wywiadu aktor przyznał, że dziś jest świadomy tego, że w przeszłości przekroczył granice oraz był zbyt nachalny, dotykając kogoś seksualnie, ale nie wiedział, że ta osoba tego nie chce. Cieszył się jednak, że mimo popełnionych błędów nadal są osoby z branży, które z niecierpliwością czekają na jego powrót do pracy.

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Marzena Kipiel-Sztuka - fot. AKPA

Marzena Kipiel-Sztuka przed śmiercią zdążyła wyjawić swój największy sekret. To dlatego nigdy nie doczekała się dzieci

Viki Gabor, Dariusz Gabor - fot. AKPA

Nowe ustalenia ws. ataku na Viki Gabor i jej ojca. Potwierdziła się wersja internautów. Pan Dariusz „uderzył pięścią w pojazd”