w , ,

Keanu Reeves zdradza, jak powstało słynne zdjęcie „smutnego Keanu”

fot. The Late Show with Stephen Colbert / YouTube screenshot

Mema „smutny Keanu” chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jakiś czas temu zdjęcie aktora siedzącego na ławce ze smutną miną błyskawicznie obiegło Internet i stało się memem. Nikt nie wiedział jednak, dlaczego Keanu przybrał smutny wyraz twarzy.

Reeves jest zdecydowanie jednym z najbardziej lubianych aktorów na świecie. Keanu znany jest z prowadzenia przyziemnego życia i darzenia innych szacunkiem, co niestety nie jest powszechne w świecie Hollywood. Aktor mieszka w normalnym domu, jeździ komunikacją miejską, a większość swojego majątku przekazuje na cele charytatywne.

Reeves o słynnym zdjęciu.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych zdjęć Keanu, jest fotografia, na której aktor siedzi na ławce i je kanapkę. Jego mina sugeruje, jakby był bardzo zmęczony i zastanawiał się nad sensem życia.

O zdjęciu Keanu opowiedział podczas gościnnego występu w programie Stephena Colberta w ramach promocji filmu „Matrix: Zmartwychwstania” . Temat wyszedł podczas rozmowy o komiksie „BRZRKR”, do którego Keanu pisze scenariusze. Ilustracją zajmuje się natomiast Ron Garney. Prowadzący zauważył, że w pierwszej z planowanych 12 części znalazło się graficzne nawiązanie do słynnego zdjęcia aktora. Colbert zapytał więc, czy to celowy zabieg.

Keanu Reeves przyznał, że nie planował nawiązania w komiksie, ale podzielił się, jak powstała słynna fotografia:

Stary, ja tylko jadłem kanapkę! Nie byłem smutny, tylko zamyślony, zastanawiałem się nad rzeczami, które się wtedy działy. Byłem głodny.

Netflix wykupił już prawa do wspomnianego komiksu i planuje nakręcić na jego podstawie film z Keanu w roli głównej.

Co sądzicie o Keanu? Zgadzacie się z jego uwielbieniem?

fot. screenshot YouTube
fot. screenshot YouTube

Źródło: The Late Show with Stephen Colbert – YouTube ; foxnews

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Daniel Martyniuk groził śmiercią kasjerce… bo nie chciała mu sprzedać narkotyków

Marta Wierzbicka szaleje w bikini. „Wakajki czas start!”