w

DramatDramat

Katował psa siekierą. Wycie rannego zwierzęcia usłyszał przechodzień

fot. Zdjęcie ilustracyjne (Policja.pl)


Na terenie gminy Radzanów doszło do brutalnego znęcania się nad psem. 35-letni mężczyzna uderzał siekierą swojego psa, który zamknięty był w kojcu. Mławska policja i prokuratura prowadzą czynności ws. znęcania się nad zwierzęciem.

Do okrutnego ataku na psa doszło w poniedziałek 13 czerwca. Dyżurny mławskiej policji o znęcaniu się nad zwierzęciem został powiadomiony przez przechodnia, który usłyszał skowyt psa oraz zauważył mężczyznę uderzającego zwierzę.

Po przyjeździe policjantów na miejsce szybko okazało się, że właściciel psa atakował zamknięte w kojcu zwierzę siekierą. 35-latek w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Pies mimo ciężkiego stanu przeżył atak.

– „Pies przeżył atak, nie reagował jednak na żadne bodźce. Wezwany na miejsce lekarz weterynarii określił stan zwierzęcia jako ciężki. W momencie zatrzymania 35-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie” – poinformowała asp. szt. Anna Pawłowska z KWP w Mławie.

35-letni właściciel zwierzęcia został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez prokuratora. Właściciel psa usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem i zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Mławie został aresztowany na miesiąc.

Za bestialskie znęcanie się nad psem mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mławska policja

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Polak zabił synka - fot. screenshot Twitter @PoliceScotland

Łukasz Cz. w brutalny sposób zabił dwuletniego Julka. To była zemsta na jego matce za rozstanie. „On chciał, żebym cierpiała i osiągnął swój cel”

12-latka zaszła w ciąże po tym, jak zgwałcił ją dziadek. Tragiczny finał historii