w

HahaHaha SuperSuper

Karol Starsburger uskarża się na małą emeryturę. „Jest bardzo niska, tak jakby jej nie było”. Naprawdę jest aż tak źle?

Karol Strasburger, fot. AKPA/Jacek Kurnikowski
Karol Strasburger, fot. AKPA/Jacek Kurnikowski

Karol Strasburger ma niespełna 75 lat i choć jego rówieśnicy już od dawna wypoczywają w domach na emeryturze, on nie zwalnia tempa. Zdradził, że przy tak niskiej emeryturze, nie byłby w stanie utrzymać siebie i rodziny. Jak wysokie świadczenie otrzymuje?

Karol Strasburger to aktor oraz prezenter telewizyjny, który od 1994 roku prowadzi teleturniej Familiada. Ogromną popularność wśród młodszych widzów zyskał dzięki temu, że w każdym odcinku serwuje porcję, często niezbyt śmiesznych żartów. Choć w lipcu tego roku skończy 75 lat, nawet nie myśli o tym, by przejść na emeryturę. Cały czas jest aktywny zawodowo, a od jakiegoś czasu gra też w serialu M jak miłość, dzięki czemu umocnił swoją pozycję w branży.

Strasburger wiedzie obecnie szczęśliwe życie u boku 38-letniej Małgorzaty Waremczuk, z którą doczekał się córki. Laura ma już prawie 3 lata i jest oczkiem w głowie ojca. Zadbał o to, by zapewnić rodzinie godną przyszłość, niemniej jednak nie byłoby to możliwe, gdyby miał ją utrzymać z samej emerytury.

Karol Strasburger żali się na niską emeryturę

Nie od dziś wiadomo, że gwiazdy mimo ogromnych zarobków, otrzymują niskie emerytury. Zaledwie kilka dni temu opublikowaliśmy artykuł, w którym ujęliśmy, jakie emerytury otrzymują m.in. Maryla Rodowicz, Teresa Lipowska i Krzysztof Cugowski. Rekordzista, Marek Piekarczyk w tym momencie otrzymywałby nieco ponad 7 złotych świadczenia.

W nieco lepszym położeniu znalazł się Karol, który w rozmowie z Plotkiem wyznał, iż co miesiąc na jego konto wpływa 2000 złotych emerytury. To jednak zdecydowanie za mało, by mógł wieść godne życie. Na szczęście odłożył pewną sumę pieniędzy na czarną godzinę, dzięki czemu nie ma aż tylu zmartwień.

 Jeżeli chodzi o leczenie, to płacę sam za wszystko, prywatnie, na tyle, ile mnie stać. Po prostu zadbałem właśnie o to, aby odłożyć też jakieś pieniądze nie tylko na przyjemności, ale na „czarną godzinę”, czy jako choć częściowe zabezpieczenie na wypadek np. utraty zdrowia mojego, czy bliskich, a co za tym idzie naturalnego, często chwilowego wyłączenia z pracy zawodowej — powiedział tabloidowi.

Wskazał, że przez lata odprowadzał wszelkie niezbędne składki, jednak i tak nie przełożyło się to w znaczącym stopniu na jego emeryturę.

Moja emerytura jest jedną z najniższych […]. Jest bardzo niska, tak jakby jej nie było, mimo wszystkich składek, które odprowadzałem i mimo tego, że nie obciążyłem państwa w jakikolwiek sposób, np. leczeniem szpitalnym czy innymi dopłatami — dodał.

Trzeba przyznać, że przy obecnych cenach to naprawdę mało. Zastanówmy się jednak nad tym, co czują seniorzy, którzy naprawdę otrzymują grosze i ledwo wiążą koniec z końcem.

Myślicie, że Karol Strasburger ma na co narzekać?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Anna Mucha - fot. Instagram @taannamucha

Anna Mucha przeżyła chwile grozy. O mały włos, a padłaby ofiarą kieszonkowca! „Miała już rękę W MOJEJ TORBIE” (WIDEO)

Joanna Przetakiewicz, fot. Instagram @joannaprzetakiewicz

Joanna Przetakiewicz zdradziła, kiedy przeżyła swój PIERWSZY RAZ. „Byłam super młoda”. Odważne wyznanie