w

HahaHaha SuperSuper

Karol Starsburger uskarża się na małą emeryturę. „Jest bardzo niska, tak jakby jej nie było”. Naprawdę jest aż tak źle?

Karol Strasburger, fot. AKPA/Jacek Kurnikowski
Karol Strasburger, fot. AKPA/Jacek Kurnikowski

Karol Strasburger ma niespełna 75 lat i choć jego rówieśnicy już od dawna wypoczywają w domach na emeryturze, on nie zwalnia tempa. Zdradził, że przy tak niskiej emeryturze, nie byłby w stanie utrzymać siebie i rodziny. Jak wysokie świadczenie otrzymuje?

Karol Strasburger to aktor oraz prezenter telewizyjny, który od 1994 roku prowadzi teleturniej Familiada. Ogromną popularność wśród młodszych widzów zyskał dzięki temu, że w każdym odcinku serwuje porcję, często niezbyt śmiesznych żartów. Choć w lipcu tego roku skończy 75 lat, nawet nie myśli o tym, by przejść na emeryturę. Cały czas jest aktywny zawodowo, a od jakiegoś czasu gra też w serialu M jak miłość, dzięki czemu umocnił swoją pozycję w branży.

Strasburger wiedzie obecnie szczęśliwe życie u boku 38-letniej Małgorzaty Waremczuk, z którą doczekał się córki. Laura ma już prawie 3 lata i jest oczkiem w głowie ojca. Zadbał o to, by zapewnić rodzinie godną przyszłość, niemniej jednak nie byłoby to możliwe, gdyby miał ją utrzymać z samej emerytury.

Karol Strasburger żali się na niską emeryturę

Nie od dziś wiadomo, że gwiazdy mimo ogromnych zarobków, otrzymują niskie emerytury. Zaledwie kilka dni temu opublikowaliśmy artykuł, w którym ujęliśmy, jakie emerytury otrzymują m.in. Maryla Rodowicz, Teresa Lipowska i Krzysztof Cugowski. Rekordzista, Marek Piekarczyk w tym momencie otrzymywałby nieco ponad 7 złotych świadczenia.

W nieco lepszym położeniu znalazł się Karol, który w rozmowie z Plotkiem wyznał, iż co miesiąc na jego konto wpływa 2000 złotych emerytury. On sam przyznał, że kwota ta waha się między 1000 a 2000 zł.

W moim słowniku nie ma takiego słowa jak „emerytura”, aczkolwiek ono funkcjonuje. Natomiast nie jest to element, który w ogóle zajmuje jakieś miejsce w moim życiu. […] Wysokość emerytury nie daje możliwości funkcjonowania osobie, która chce żyć normalnie i funkcjonować jak do tej pory, więc to świadczenie nie zapewnia takiego standardu życiowego — powiedział Faktowi.

To jednak zdecydowanie za mało, by mógł wieść godne życie. Na szczęście odłożył pewną sumę pieniędzy na czarną godzinę, dzięki czemu nie ma aż tylu zmartwień.

Jeżeli chodzi o leczenie, to płacę sam za wszystko, prywatnie, na tyle, ile mnie stać. Po prostu zadbałem właśnie o to, aby odłożyć też jakieś pieniądze nie tylko na przyjemności, ale na „czarną godzinę”, czy jako choć częściowe zabezpieczenie na wypadek np. utraty zdrowia mojego, czy bliskich, a co za tym idzie naturalnego, często chwilowego wyłączenia z pracy zawodowej — tłumaczył dziennikarzom Plotka.

Wskazał, że przez lata odprowadzał wszelkie niezbędne składki, jednak i tak nie przełożyło się to w znaczącym stopniu na jego emeryturę.

Moja emerytura jest jedną z najniższych […]. Jest bardzo niska, tak jakby jej nie było, mimo wszystkich składek, które odprowadzałem i mimo tego, że nie obciążyłem państwa w jakikolwiek sposób, np. leczeniem szpitalnym czy innymi dopłatami — dodał.

Po tym wyznaniu media sugerowały, że najpewniej będzie musiał pracować do końca życia, co skomentował na Instagramie:

Ja nic nie muszę, a już na pewno nie ma na świecie takiej osoby, która mogłabym mi cokolwiek nakazać. Jestem myślącym, wolnym człowiekiem. Żyję mądrze i dbam o jakość tego życia! Nie kupuję nic ponad stan, nie biorę kredytów. Moja emerytura jest jedną z najniższych. Jest bardzo niska, tak jakby jej nie było, mimo wszystkich składek, które odprowadzałem i mimo tego, że nie obciążyłem państwa w jakikolwiek sposób, np. leczeniem szpitalnym czy innymi dopłatami — tłumaczył.

Następnie wyjaśnił, że pracuje nie dlatego, że musi, ale po prostu chce dalej realizować swoje pasje:

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo mam sens życia w postaci wspaniałej rodziny – wymarzonego dziecka i ambitnej, pracowitej kochającej żony. Praca jest moją pasją, a z pasji tak łatwo się nie rezygnuje, więc jak mawia wujek Karol – nie łykajcie manipulacji.

Myślicie, że Karol Strasburger ma na co narzekać?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Piotr Stramowski, Natalia Krakowska - fot. Podlewski/AKPA

To naprawdę Piotr Stramowski? Zmienił się NIE DO POZNANIA! Na premierze „Oppenheimera” wyglądał jak… KEN (FOTO)

Antoni K. zatrzymany przez policję - fot. Instagram

Aktor Antoni K. stanie przed sądem! Odpowie za niepłacenie alimentów. W grę wchodzą OGROMNE pieniądze