w

Kacper Kuszewski przed kilkoma miesiącami usłyszał diagnozę. Z objawami boryka się od dziecka. „Mam pewne problemy w funkcjonowaniu”

Kacper Kuszewski - fot. AKPA
Kacper Kuszewski - fot. AKPA

Kacper Kuszewski z show-biznesem związany jest od lat, lecz niechętnie opowiada o swoim życiu prywatnym. Tym razem postanowił zrobić wyjątek i opowiedział o problemach zdrowotnych, z którymi boryka się od najmłodszych lat. Co mu dolega?

Kacper Kuszewski to aktor, który przez wiele lat kojarzył się internautom wyłącznie z rolą Marka Mostowiaka w serial M jak miłość. Gdy zniknął ze szklanego ekranu, wielu widzów bardzo za nim tęskniło. Od czasu do czasu przypominał o sobie, pojawiając się w programach rozrywkowych, lecz na tyle rzadko, że nieco stracił na popularności. Ku uciesze jego dawnych fanów, wkrótce regularnie zacznie się pojawiać na szklanym ekranie, ponieważ zastąpi Sławomira i Kajrę w formacie Tak to leciało.

Aktor nie domaga się atencji, to też rzadko udziela wywiadów. O jego życiu prywatnym tak naprawdę wiadomo niewiele, lecz tym razem postanowił opowiedzieć o sobie i publicznie przyznał, że od dziecka boryka się z problemami zdrowotnymi. Co mu dolega?

Kacper Kuszewski ma zdiagnozowane ADHD

Ostatnio Kuszewski miał okazję porozmawiać z dziennikarzami tygodnika Wprost, którym zdradził, że w ubiegłym roku zdiagnozowano u niego ADHD. Niepokojące objawy nie wystąpiły jednak u niego z dnia na dzień — już jako dziecko zauważył, że coś jest nie tak, lecz wtedy problem ten był bagatelizowany.

W zeszłym roku zdiagnozowano u mnie ADHD. W Polsce zaczęto mówić o tej przypadłości dopiero, jak kończyłem studia, wtedy też stwierdziłem, że na pewno miałem ją w dzieciństwie – wszystkie symptomy się zgadzały. Uważano, że to choroba wieku dziecięcego i się z niej wyrasta. Dziś już wiemy, że to cecha neurologiczna na całe życie.

Podkreślił, że postawienie właściwej diagnozy jest niezwykle ważne, ponieważ u dorosłych zaburzenia objawiają się inaczej. On sam widzi, że mają one wpływ na to, w jaki sposób funkcjonuje na co dzień.

W dorosłym życiu często przejawia się w inny sposób niż w dzieciństwie, np. w postaci perfekcjonizmu. Poszedłem to sobie zdiagnozować, bo do dziś mam pewne problemy w funkcjonowaniu związane z ADHD.

Mimo wszystko stara się czerpać z życia garściami i nie rezygnuje z kariery w mediach. W tym samym wywiadzie opowiedział, na co zwróci szczególną uwagę podczas prowadzenia Tak to leciało.

Po raz pierwszy biorę udział w tego typu przedsięwzięciu nie jako uczestnik, a prowadzący, więc towarzyszą mi duże emocje. Ponadto doskonale rozumiem, co przeżywają uczestnicy programu. Zadbanie o ich dobry nastrój i komfort to moje najważniejsze zadanie. Będę się starał dodawać im odwagi i podnosić na duchu, bo doskonale wiem, że występ w programie telewizyjnym to spory stres dla każdego.

Cieszycie się, że już wkrótce Kacper będzie regularnie pojawiał się w telewizji?

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Marina Łuczenko-Szczęsna, Wojciech Szczęsny - fot. Instagram @marina_official

Marina Łuczenko-Szczęsna URODZIŁA! Pochwaliła się pierwszym zdjęciem z córeczką. Fani ślą gratulacje (FOTO)

Paulina Smaszcz, Marcin Hakiel, Dominika - fot. Instagram @paulina.smaszcz, @marcinhakiel

Paulina Smaszcz ROZPŁYWA SIĘ nad relacją Marcina Hakiela i Dominiki. Pokusiła się o odważną deklarację. Dotrzyma słowa?