w

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa - fot. Instagram @juliawieniawa
Julia Wieniawa - fot. Instagram @juliawieniawa

Julia Wieniawa jest jedną z najpopularniesjzych aktorek, wokalistek i influencerek młodego pokolenia. Ile ma lat? Gdzie mieszka? Z kim była w związku? Dlaczego rozstała się z Nikodemem Rozbickim? Zebraliśmy wszystkie informacje.

Julia Wieniawa to znana aktorka, wokalistka i jedna z najpopularniejszych influenerek w Polsce. Głośno o niej zrobiło się w chwili, gdy dołączyła do obsady serialu Rodzinka.pl (2013) i choć miała wtedy zaledwie 15 lat, nabrała wiatru w żagle i zaczęła odnosić imponujące sukcesy, a przy tym zarabiać ogromne pieniądze.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julia Wieniawa-Narkiewicz ⚡️ (@juliawieniawa)

Julia Wieniawa — wykształcenie

Artystka nie ukończyła studiów, bo szybko zrozumiała, że jej talent może obronić się sam. Nie oznacza to jednak, że nie szkoliła warsztatu — uczestniczyła w zajęciach aktorskich Ogniska Teatralnego u Machulskich oraz pojawiała się na zajęciach przygotowujących do wyższych szkół teatralnych i filmowych w Atelier Aktorskim Pilaszewskiej i Nowakowskiej.

Gdzie mieszka Julia Wieniawa?

Julia zawodowo i prywatnie związana jest z Warszawą. Tajemnicą nie jest, że zarobione pieniądze lokuje w nieruchomości, a sama mieszka w dwupoziomowym apartamencie na Żoliborzu. Lokal po remoncie i dostosowaniu go do jej potrzeb wart jest 2 miliony złotych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julia Wieniawa-Narkiewicz ⚡️ (@juliawieniawa)

Julia Wieniawa — partnerzy

Julia Wieniawa była w kilku związkach, a o każdym z nich było głośno w mediach. Poniżej znajdziecie krótki opis jej miłosnych podbojów.

Julia Wieniawa i Antek Królikowski

Julia Wieniawa i Antek Królikowski jako para debiutowali na czerwonym dywanie pod koniec stycznia 2017 roku na rozdaniu Telekamer. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem pary, jednak nikt nie miał pewności co do tego, że są w związku. Później coraz chętniej publikowali w sieci wspólne zdjęcia, nie pozostawiając miejsca na wątpliwości. W kolejnych wywiadach wprost rozpływali się na sobą.

Rozpiera mnie duma, gdy obserwuję, jak ta młoda i piękna dziewczyna się rozwija. Nagrywa płytę, gra w serialu, kręci filmy. To doświadczenie jest bardzo wzbogacające i jeśli przejdzie się taką drogę jak ona, to będzie miało się twardą skórę w przyszłości — Królikowski zachwycał się w jednym z wywiadów.

Ich miłość przetrwała dwa lata. Po tym czasie, po długiej i szczerej rozmowie, podjęli decyzję o rozstaniu, ale pozostali w przyjacielskich stosunkach. Na dowód tego, Antek opublikował wzruszające wideo, w którym podziękował byłej partnerce za najpiękniejsze chwile w jego życiu.

Po jakimś czasie wyszło na jaw, że przez zobowiązania zawodowe spędzali ze sobą coraz mniej czasu i zaczęło dochodzić między nimi do spięć.

Julka ostatnio pracowała nawet po 14 godzin na dobę. Antoni podobnie. Ciągle się mijali i zwyczajnie zabrakło im czasu dla siebie. A przecież o każdy związek trzeba dbać. Coraz częściej dochodziło między nimi do drobnych i większych spięć. Trochę szkoda, bo byli fajną parą — powiedziała Party znajoma zakochanych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julia Wieniawa-Narkiewicz ⚡️ (@juliawieniawa)

Julia Wieniawa i Baron

Julia Wieniawa ukrywała swoją relację z Baronem, ale paparazzi przyłapali ich na randce, krótko po rozstaniu z Antkiem. W rozmowie z Żurnalistą wyjaśniła, że to była pomyłka, a sprawy potoczyły się w złym kierunku.

To jest prze*ebane. Na podstawie mojego byłego związku, już nie będę mówić którego, ale jest ich tak wiele, aż trzy. Poszłam z tą osobą na pierwszą randkę. Nigdy w życiu tej osoby nie widziałam wcześniej na oczy. Znałam ją tylko z internetu. Pitu pitu, pisaliśmy ze sobą. Wybraliśmy naprawdę ustronne miejsce, restaurację, w której trzeba było zejść w dół. Wtedy kelner nam zrobił zdjęcie i wysłał do jednego z portali plotkarskich — wyznała w podcaście.

Co gorsza, na początku gitarzysta sądził, że to była zaplanowana przez nią ustawka!

Dosłownie pół godziny po tym, jak wyszłam z tej całej randki, już było napisane: „Wieniawa spotyka się z tym i z tym”. I ja miałam takie: „O f*ck”. I ten typ na początku myślał, że to w ogóle ja zamówiłam sobie paparazzi, ale oczywiście to nieprawda.

Po publikacji zdjęć w prasie czuła się nieco zmuszona do tego, by kontynuować tę znajomość.

Wyjaśniona sytuacja i nieważne, ale przez to, podświadomie, byłam trochę, nie wiem, czy zmuszona, ale trochę przez to oboje pomyśleliśmy, że „a może w sumie…” i byliśmy razem, ale to była pomyłka niestety. Bardzo lubię tę osobę, ale to była krótka pomyłka.

Parę można było kilka razy spotkać na salonach, ale ich związek przetrwał tylko siedem miesięcy.

Julia Wieniawa, Baron - fot. Kurnikowski/AKPA
Julia Wieniawa, Baron – fot. Kurnikowski/AKPA

Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki

Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki przez pewien okres czasu ukrywali, że mają bliskie relacje, ale w 2020 roku wyszło na jaw, że są parą, czym wzbudzili ogromne zainteresowanie. Świetnie razem wyglądali oraz nie szczędzili fanom romantycznych kadrów czy to z domowego zacisza, czy z zagranicznych podróży. Wiele osób wróżyło im świetlaną przyszłość, ponieważ z pozoru naprawdę bardzo do siebie pasowali. Niestety w 2022 roku aktor przekazał, że ich związek to już przeszłość, ale wciąż pozostają w przyjacielskich relacjach i spędzają ze sobą dużo czasu. Pojawiają się na galach, a nawet jeżdżą razem konno.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julia Wieniawa-Narkiewicz ⚡️ (@juliawieniawa)

Julia Wieniawa — Taniec z gwiazdami

Julia Wieniawa była jedną z gwiazd, które walczyły o Kryształową kulę w 11. edycji Tańca z gwiazdami. Także i na tym polu aktorka wykazała się niebywałym talentem i zdaniem wielu osób, miała ogromne szanse na wygraną. Ostatecznie wygrała Edyta Zając i Michał Bartkiewicz, ale nawet to nie zradziło jej do tańca.

Wieniawa w parze ze Stefano Terrazzino rozwinęła skrzydła, a tango, które zaprezentowali na parkiecie przeszło do historii. Podczas gali zorganizowanej z okazji 30-lecia Polsatu mieli okazję raz jeszcze odtworzyć skomplikowany układ, którym oczarowali zgromadzonych.

https://www.youtube.com/watch?v=9rTvRGGwx0I

Julia Wieniawa kosmetyki

Julia Wieniawa ma głowę na karku i w 2020 roku ruszyła na podbój rynku kosmetycznego. To właśnie wtedy hucznie ogłosiła utworzenie marki Jusee i przez kolejne tygodnie promowała w mediach społecznościowych produkty sygnowane tym logo. W ofercie można było znaleźć pomadki w kredce, tusz do rzęs oraz eyeliner. Nie trwało to jednak długo, ponieważ już po roku gwiazda ogłosiła, że wycofała się z projektu i sprzedała udziały w firmie.

Nie jestem już częścią Jusee. Miałam zupełnie inną wizję prowadzenia tej firmy niż moi wspólnicy i z tego powodu sprzedałam swoje udziały.

To było ciekawe doświadczenie i niczego nie żałuję, ale w życiu kieruję się intuicją i sercem, więc jeśli czegoś nie czuję, po prostu tego nie robię. Mimo wszystko cieszę się, że współtworzyłam podwaliny tej marki i bez względu na układ właścicielski życzę tej firmie dalszego rozwoju i samych sukcesów. […] – poinformowała w wiadomości przesłanej do redakcji Pudelka.
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julia Wieniawa-Narkiewicz ⚡️ (@juliawieniawa)

Julia Wieniawa informacje

Julia Wieniawa wiek: 24 lata, urodzona 23 grudnia 1998 roku w Warszawie

Julia Wieniawa wzrost: 161 cm

Julia Wieniawa waga: ok. 50 kg

Julia Wieniawa rodzice: Marta Wieniawa-Narkiewicz, Konrad Wieniawa-Narkiewicz. Rodzice Julii Wieniawy rozstali się, gdy była dzieckiem. Mama pełni funkcję jej agentki, z kolei ojciec jest znanym artystą plastykiem. Jego prace wystawiane były zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Julia Wieniawa rodzeństwo: Wiktoria Parzyszek, Kornelia Parzyszek (obie ze strony matki), Alicja Wieniawa-Narkiewicz (ze strony ojca)

Julia Wieniawa związki: Antoni Królikowski (2017-2018), Aleksander Milwiw Baron (2019), Nikodem Rozbicki (2020-2022)

Julia Wieniawa dzieci: brak

Julia Wieniawa wykształcenie: średnie, ukończyła liceum im. Jana Zamoyskiego w Warszawie

Julia Wieniawa kariera: debiutowała w Warsztatowej Akademii Musicalowej w Teatrze Muzycznym Roma. W okresie od 2012 roku do 2014 pojawiała się w musicalach wraz z Autorską Szkoła Musicalową Macieja Pawłowskiego. W 2013 roku dołączyła do obsady Rodzinki.pl. W serialu wcielała się w postać Pauliny, dziewczyny Kuby Boskiego. Rola ta przyniosła jej największą rozpoznawalność. W kolejnych latach pojawiała się w wielu popularnych polskich serialach. W postacie drugoplanowe wcieliła się m.in. w Na Wspólnej oraz W rytmie serca. Spory rozgłos przyniosła jej również rola w Kobietach mafii i pierwszym polskim horrorze: W lesie dziś nie zaśnie nikt.

Wieniawa jest niezwykle utalentowaną młodą gwiazdą. Nie tylko rozwija skrzydła w aktorstwie, ale i na scenie. W 2015 roku nagrała debiutancki singiel pt. Co mi jest, który stał się przepustką do wielkiej kariery. Dwa lata później podpisała kontrakt z wytwórnią Kayax, dzięki której wydała singiel Oddycham, a 9 listopada 2018 roku na rynku pojawił się jej kolejny utwór — Nie muszę, który pokrył się podwójną platyną. Współpracowała również z Dawidem Kwiatkowskim, Mery Spolsky, Maciejem Musiałowskim czy Kubą Karasiem. Do historii przeszedł też jej występ z Anitą Lipnicką na Bestsellerach Empiku 2022 – panie wykonały razem utwór Zanim zrozumiesz. Wtedy też przedpremierowo usłyszeliśmy nowy kawałek Julii — Rozkosz.

Debiutancki album artystki, Omamy, zrobił prawdziwą furorę i uplasował się na 4. miejscu na liście sprzedaży OLiS. W październiku 2022 została nominowana do Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy.

Julia Wieniawa bibliografia: brak

Julia Wieniawa filmografia:

Filmy:

 • Kobiety mafii (2018)
 • Kobieta sukcesu (2018)
 • Serce nie sługa (2018)
 • Jak poślubić milionera (2019)
 • W lesie dziś nie zaśnie nikt (2020)
 • Sala samobójców. Hejter (2020)
 • Wszyscy moi przyjaciele nie żyją (2020)
 • Small World (2021)
 • W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 (2021)
 • Jak pokochałam gangstera (2022)
 • Nie cudzołóż i nie kradnij (2022)
 • Chłopi (2023)

Seriale:

 • Rodzinka.pl (2013-2020)
 • Pielęgniarki (2014)
 • Klan (2014)
 • Detektyw Łodyga na tropie wynalazków (2015)
 • Na dobre i na złe (2016)
 • Na Wspólnej (2017)
 • Druga szansa (2017)
 • Lekarze na start (2017)
 • W rytmie serca (2018)
 • Kobiety mafii (2018)
 • Za marzenia (2019)
 • Zasada przyjemności (2019)
 • Zawsze warto (2019-2020)
 • Random (2021)
 • Small World (2021)
 • Teściowie (2023)

Dubbing:

 • Następcy 2 (2017)
 • Mustang: Duch wolności (2017)
 • Kopciuszek. Historia prawdziwa (2018)
 • Salma w krainie dusz (2019)
 • Następcy 3 (2019)
 • Osiedle RZNiW (2020)
 • Lalka (2020)
 • Random (2021)

Julia Wieniawa dyskografia:

Albumy:

 • Omamy (2022)

Single:

 • Co mi jest (2015)
 • Oddycham (2017)
 • Nie muszę (2018)
 • SMRC (2020)
 • Wspólna chwila (2020)
 • Niezadowolona (2020)
 • Zabierz tę miłość (2021)
 • Na darmo (2021)
 • Nie mam dla ciebie miłości (Kayax XX Rework) – 2021
 • Rozkosz (2022)
 • Nie mów (2022)
 • Milczysz (2022)
 • Omamy (2022)
 • Nie muszę (Kayax XX Rework) – 2022
 • Wenus (2022)
 • Mi nie żal (2022)

Gościnnie:

 • Na zawsze (2016) – Julia Wieniawa i Zeppy Zep
 • Plan B (2019) – Dawid Kwiatkowski
 • Bezpieczny lot (2021) – Karaś/Bogucki
 • Sebiksy (2021) – Kacperczyk
 • Ikona (2022) – Tymek
 • What’s Your Feeling (2022) – Ment
 • Ona tańczy sama (Terry) [2022] – Ofelia

Julia Wieniawa teatr:

 • 2019 – Teatr Telewizji – Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykamy oczy w roli Ady
 • 2020 – Teatr Komedia w Warszawie – Dom lalki. Część 2 jako Emmy
 • 2023- Garnizon Sztuki – Gra w roli Katji

Julia Wieniawa nagrody:

 • 2018 – laureatka Gwiazdy Plejady w kategorii debiut roku.
 • 2018 – nagroda w plebiscycie Osobowości i Sukcesy Roku 2018
 • 2018 – nagroda magazynu Joy w kategorii Lifestyle Influencer
 • 2019 – nagroda magazynu Joy w kategorii Gold Influencer
 • 2020 – nagroda magazynu Glamour — Kobieta Roku w kategorii Styl
 • 2021 – nagroda specjalna od marki Apart w plebiscycie #Hashtagi Roku

Julia Wieniawa uwzględniana była również w wielu prestiżowych rankingach:

 • 2019, 2022 – znalazła się w rankingu najbardziej wpływowych kobiet w polskim internecie wg serwisu InluTool
 • 2020 – w rankingu najbardziej wpływowy influencer w Polsce wg miesięcznika Forbes
 • 2020-2022 – uwzględniona w rankingu najlepszych kobiecych marek osobistych magazynu Forbes Women (najwyżej uplasowała się na 4. miejscu w 2020 roku)
 • 2022 – nazwisko aktorki pojawiło się w rankingu 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków wg czytelników tygodnika Newsweek Polska

Julia Wieniawa Instagram: @juliawieniawa

Julia Wieniawa Facebook: @juliawieniawieniawa

Julia Wieniawa Twitter: @JuliaWieniawa

Julia Wieniawa TikTok: @juliawieniawa

Julia Wieniawa YouTube: @juliawieniawa9842

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Michał Wójcik - fot. screenshot z portalu pomagam

Michał Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru opłakuje śmierć partnerki. Jani była jego życiową podporą

Wersow, Friz - fot. Instagram @wersow

Wersow rozgadała się na temat ciąży. W końcu zdradziła, w którym jest tygodniu! Poród zbliża się wielkimi krokami