w

SuperSuper

Joe Biden zjadł POLSKĄ pizzę. Właściciel i kucharki w ciężkim szoku: „My nie wiedzieliśmy, że ON to będzie jadł!”

fot. D. Drupki / Kadr -TVN24

Podczas dwudniowej wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce Pizzeria Gusto w Głogowie Małopolskim zdobyła niezwykłego klienta. Wyrabianą przez Polaków pizzę zdecydował się skosztować sam Joe Biden podczas wizyty u amerykańskich żołnierzy stacjonujących w pobliżu. W lokalu jeszcze nie otrząsnęli się z szoku.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden jest właśnie w trakcie dwudniowej wizyty w Polsce, którą poprzedzało uczestnictwo w szczycie NATO w Brukseli. Air Force One pojawił się w Polsce 25 marca około godziny 14, a na miejsce lądowania wybrano podrzeszowską Jasionkę. W swoim planie Joe Biden ma między innymi odwiedzenie Stadionu Narodowego, który obecnie zamieszkują uchodźcy z Ukrainy, oraz wygłoszenie przemowy na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

Bidena na płycie lotniska miał przywitać Andrzej Duda, ale niestety prezydent Polski nie dotarł na miejsce ze względu na awarię rządowego samolotu. Po lądowaniu prezydent USA spotkał się natomiast z ministrem obrony narodowej, Mariuszem Błaszczakiem, a następnie udał się odwiedzić żołnierzy z amerykańskiej 82. Dywizji Powietrznodesantowej.

Joe Biden zajada się pizzą

Podczas wizyty w bazie wojskowej żołnierze zaprosili przywódcę swojego kraju do wspólnego posiłku — pizzy z pepperoni i jalapeño, która jak się później okazało, pochodziła z pobliskiej Pizzerii Gusto zlokalizowanej w Głogowie Małopolskim. Joe Biden ze smakiem zajadał swój kawałek, choć w pewnym momencie musiał wytrzeć oczy z łez spowodowanych ostrością dania.

Z właścicielem restauracji, Damianem Drupką, i jego wspólnikiem Rafałem Kramarzem, udało się już skontaktować przedstawicielom kilku portali. Jak relacjonują właściciele, wyrabianie pizzy dla amerykańskich żołnierzy to codzienność, ale nigdy nie spodziewaliby się, że ich wyroby skosztuje sam prezydent Stanów Zjednoczonych.

Jesteśmy tak mile zaskoczeni i znobilitowani. My nie wiedzieliśmy, że on to będzie jadł, to zamówili sobie żołnierze. To było zamówienie dla żołnierzy, bo oni korzystają z naszych usług często, dostarczamy często tam posiłki i chwalą sobie naszą pizzę. Ale naprawdę nie byliśmy świadomi, była to dla nas straszna niespodzianka, że prezydent zjadł naszą pizzę. W momencie kiedy był pokazany Joe Biden jedzący naszą pizzę, chyba setka znajomych do mnie dzwoniła, wysyłali zdjęcia, print screeny, czy to na pewno jest pizza z GUSTO? Powiedziałem, że tak oczywiście to jest nasza pizza, bo poznałem. To jest nasza pizza pepperoni, bo zamówili pizzę pepperoni…” – mówił dla „Pudelka” właściciel.

Szef pizzerii wyznał, że w głowach ekipy „GUSTO” pojawił się już plan na uczczenie niezwykłej sytuacji specjalną pizzą, która ma pojawić się w menu lokalu. Właściciel zapewnił też, że pizza z pepperoni i papryczką jalapeño zostanie przemianowana na cześć prezydenta Joe Bidena.

Drupka wyjawił, że wypiek pizzy przypadł w tamtym czasie Dorocie, Monice i Victorii, które również zostały całkowicie zaskoczone obrotem spraw. „Super team, nasza ekipa, która pracuje u nas od dawna” – stwierdził w rozmowie z „Pudelkiem”.

Źródło: Facebook – Pizzeria Gusto ; Onet ; Pudelek

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Rosyjski żołnierz zabił ojca na oczach syna. Następnie zaczął strzelać do nastolatka

Tomasz Kammel, Izabella Krzan

„Pytanie na śniadanie” ma nową prowadzącą. U boku Tomasza Kammela pojawiła się piękna blondynka. Co z Izabellą Krzan?