Nie żyje Jerry Springer. Przez ponad dwie dekady prowadził jedno z najpopularniejszych talk-shows na świecie. Odszedł w wieku 79 lat. Co było przyczyną śmierci?
Jerry Springer nie żyje. Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy na świecie zmarł w czwartek 27 kwietnia w wieku 79 lat. Przykre wieści jako pierwszy przekazał portal TMZ, który zacytował oświadczenie rzecznika prowadzącego Potyczki Jerry’ego Springera. Ze zdobytych informacji wynika, że niedawno wykryto u niego raka.
Rzecznik rodziny powiedział nam, że Jerry „odszedł po krótkiej walce z chorobą”. Nasze źródła twierdzą, że to był rak, który został zdiagnozowany kilka miesięcy temu. W tym tygodniu stan Springera wyraźnie się pogorszył — czytamy na łamach tabloidu.
Page Six skontaktowało się z rzecznikiem Springera, który był także jego wieloletnim przyjacielem. Tak wspominał 79-latka:
Zdolność Jerry’ego do nawiązywania kontaktu z ludźmi leżała u podstaw jego sukcesu we wszystkim, czego próbował, niezależnie od tego, czy była to polityka, transmisje telewizyjne, czy po prostu żarty z ludźmi na ulicy, którzy chcieli zdjęcia lub zamienić z nim słowo.
Informacja o nagłej śmierci Jerry’ego wstrząsnęła mediami.
Kim był Jerry Springer?
Jerry Springer, a tak naprawdę to Gerald Norman Springer, urodził się 13 lutego 1944 roku w Londynie. Był znanym amerykańskim dziennikarzem, aktorem i muzykiem, a także politykiem. W okresie od 1977 do 1978 pełnił funkcję burmistrza Cincinnati. Największą popularność zapewniło mu jednak talk-show Potyczki Jerry’ego Springera, które było emitowane od 30 września 1991 przez kolejne 27 lat.
Tylko najwierniejsi fani Springera wiedzą, że miał polskie korzenie. Jego rodzice, Richard Springer i Margot Kallman mieszkali w Polsce i byli związani z Gorzowem Wielkopolskim oraz Szczecinkiem, który w tamtym czasie należał do Niemiec. W listopadzie 1938 roku, po spaleniu synagogi w trakcie nocy kryształowej uciekli do Wielkiej Brytanii. W 1944 roku na stacji metra Highgate urodził się ich syn, Jerry.
Dziennikarz w przeszłości odwiedził rodzinne strony i podczas tej wizyty burmistrz Szczecinka zaprosił go do obchodów 700-lecia miasta (2010).