w ,

Jerry Springer nie żyje. Gospodarz jednego z najpopularniejszego talk-show na świecie odszedł w wieku 79 lat

Jerry Springer nie żyje - fot. screenshot YouTube @JerrySpringerTV
Jerry Springer nie żyje - fot. screenshot YouTube @JerrySpringerTV

Nie żyje Jerry Springer. Przez ponad dwie dekady prowadził jedno z najpopularniejszych talk-shows na świecie. Odszedł w wieku 79 lat. Co było przyczyną śmierci?

Jerry Springer nie żyje. Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy na świecie zmarł w czwartek 27 kwietnia w wieku 79 lat. Przykre wieści jako pierwszy przekazał portal TMZ, który zacytował oświadczenie rzecznika prowadzącego Potyczki Jerry’ego Springera. Ze zdobytych informacji wynika, że niedawno wykryto u niego raka.

Rzecznik rodziny powiedział nam, że Jerry „odszedł po krótkiej walce z chorobą”. Nasze źródła twierdzą, że to był rak, który został zdiagnozowany kilka miesięcy temu. W tym tygodniu stan Springera wyraźnie się pogorszył — czytamy na łamach tabloidu.

Page Six skontaktowało się z rzecznikiem Springera, który był także jego wieloletnim przyjacielem. Tak wspominał 79-latka:

Zdolność Jerry’ego do nawiązywania kontaktu z ludźmi leżała u podstaw jego sukcesu we wszystkim, czego próbował, niezależnie od tego, czy była to polityka, transmisje telewizyjne, czy po prostu żarty z ludźmi na ulicy, którzy chcieli zdjęcia lub zamienić z nim słowo.

Informacja o nagłej śmierci Jerry’ego wstrząsnęła mediami.

Kim był Jerry Springer?

Jerry Springer, a tak naprawdę to Gerald Norman Springer, urodził się 13 lutego 1944 roku w Londynie. Był znanym amerykańskim dziennikarzem, aktorem i muzykiem, a także politykiem. W okresie od 1977 do 1978 pełnił funkcję burmistrza Cincinnati. Największą popularność zapewniło mu jednak talk-show Potyczki Jerry’ego Springera, które było emitowane od 30 września 1991 przez kolejne 27 lat.

Tylko najwierniejsi fani Springera wiedzą, że miał polskie korzenie. Jego rodzice, Richard Springer i Margot Kallman mieszkali w Polsce i byli związani z Gorzowem Wielkopolskim oraz Szczecinkiem, który w tamtym czasie należał do Niemiec. W listopadzie 1938 roku, po spaleniu synagogi w trakcie nocy kryształowej uciekli do Wielkiej Brytanii. W 1944 roku na stacji metra Highgate urodził się ich syn, Jerry.

Dziennikarz w przeszłości odwiedził rodzinne strony i podczas tej wizyty burmistrz Szczecinka zaprosił go do obchodów 700-lecia miasta (2010).

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Danuta Martyniuk, Zenon Martyniuk - fot. AKPA

Danuta Martyniuk otwarcie o wysokości emerytury. Będzie musiała zacisnąć pasa? „Standard życia może się zmienić”

Esmeralda Godlewska - fot. Instagram @esmeraldagodlewska_official

Esmeralda Godlewska jest W CIĄŻY! Celebrytka ogłosiła radosną nowinę we wzruszający sposób