w

Japońscy kibice po meczu zrobili coś niezwykłego. Nagranie podbiło media społecznościowe [VIDEO]

fot. Instagram screenshot

Mecze piłki nożnej, szczególnie te bardziej emocjonujące, zawsze wiążą się z pozostawionymi na trybunach resztkami jedzenia, kubkami, czy innego rodzaju śmieciami. Nie inaczej było podczas niedzielnego meczu otwarcia Mistrzostw Świata. Postawa japońskich fanów zaskoczyła internautów.

W niedzielę odbył się pierwszy mecz tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze. Na stadionie Al-Bayt w Doha zmierzyli się gospodarze oraz drużyna z Ekwadoru. Spotkanie zakończyło się przewagą dwóch bramek i zwycięstwem Ekwadoru.

Japońscy kibice wysprzątali stadion

Na trybunach znaleźli się jednak również kibice z innych stron świata, w tym z Japonii. To właśnie japońscy kibice zaskoczyli wszystkich swoją postawą i zostali po meczu, aby pomóc w sprzątaniu zaśmieconych trybun.

Filmik, na którym widzimy ich w akcji, został pierwotnie opublikowany na Instagramie i szybko stał się viralem, zdobywając miliony odsłon i setki tysięcy polubień. Wideo zostało pierwotnie udostępnione przez bahrańskiego twórcę Omara Al-Farooqa.

Nagranie możecie zobaczyć poniżej:

Na filmie widać, jak uzbrojeni w worki na śmieci japońscy kibice skrupulatnie pozbywają się zalegających na trybunach „pamiątek” po meczu. Zrobili oni wszystko, aby zostawić stadion w takim stanie, jak go zastali.

Gdy Al-Farooq zapytał sprzątających ludzi, dlaczego to robią, a w odpowiedzi jeden z Japończyków stwierdził, że „Jesteśmy Japończykami i nie zostawiamy za sobą śmieci”. Zebrali oni również pozostawione przez tłum flagi, podkreślając, że „należy im się szacunek”.

Internauci byli pod wielkim wrażeniem i pochwalili postawę japońskich kibiców. Warto wspomnieć, że na podobny gest japońscy kibice zdobyli się po meczu Japonii z Kolumbią w 2018 roku.

Źródło: Pantofelek.pl ; Instagram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Małgorzata Rozenek utraci posadę w „Dzień Dobry TVN”? Odpowiedziała na krążące w sieci plotki

Paulina Smaszcz, Maciej Kurzajewski - fot. Gillert, Kurnikowski AKPA

Maciej Kurzajewski nie wytrzymał. Pod naporem ciągłych oskarżeń Pauliny Smaszcz złożył na nią DONIESIENIE NA POLICJĘ!