w

Janusz Rewiński nie żyje. Aktor znany z „Kilera” i „Tygrysów Europy” odszedł niespodziewanie w wieku 74 lat

Janusz Rewiński nie żyje - fot. AKPA
Janusz Rewiński nie żyje - fot. AKPA

Janusz Rewiński nie żyje. Znany aktor, kabareciarz i polityk odszedł w wieku 74 lat. Przykre wieści jako pierwszy przekazał jego syn. Co wiadomo?

Janusz Rewiński nie żyje. Przykrą informację jako pierwszy przekazał jego syn, Jonasz Rewiński. W emocjonalnym wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych wyznał, że przed kilkoma dniami stan zdrowia aktora uległ pogorszeniu.

Pożegnanie, którego miało nie być. 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady

– zakomunikował.

Następnie w emocjonalnych słowach pożegnał ojca:

Przez wiele lat Tata dawał radość i uśmiech nie tylko nam, ale i wszystkim wokół.

Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło.

Janusz Rewiński. Aktor, satyryk, poseł na Sejm I kadencji.

Dziękujemy za wszystko. Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję, że “mają rozmach”.

Buenas noches, Senior Siarra!

Wiadomość o śmierci Rewińskiego wstrząsnęła mediami. Krótkie pożegnanie opublikował również Mateusz Morawiecki:

Odszedł Janusz Rewiński. Co tu dużo mówić — legenda.

Aktor, satyryk, Poseł na Sejm RP I Kadencji z Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, a przez ostatnie lata — rolnik z wyboru i myśliciel.

Polska bez Rewińskiego to jak Lipski bez Siary… Nie da się ukryć, że straciliśmy jedną z najbardziej pozytywnych i charakterystycznych postaci polskiej kultury ostatniego 40-lecia.

Panie Januszu — będzie nam Pana bardzo brakowało.

Adiós señor Siarra!

Informację o śmierci Janusza przekazał również Zenon Laskowik, który występował z nim w kabarecie Tey.

Na tę chwilę nie podano kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Janusza Rewińskiego.

Kim był Janusz Rewiński?

Janusz Rewiński urodził się 16 września 1949 roku w Żarach. Był znanym i cenionym aktorem, satyrykiem, politykiem oraz posłem na Sejm I kadencji, a w ostatnich latach życia parał się rolnictwem.

Gwiazdor po ukończeniu Technikum Budowy Silników Lotniczych we Wrocławiu, podjął studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie, które ukończył w 1972 roku. Już w trakcie studiów występował w Spotkaniach z Balladą oraz w Piwnicy Pod Baranami. Przez kilka la występował z Zenonem Laskowikiem w kabarecie Tey, a w latach 80. pojawiał się na scenie w duecie m.in. z nieżyjącym już Bohdanem Smoleniem.

Spory rozgłos zapewniły mu występy w Kabarecie Olgi Lipińskiej, w którym wcielał się w rolę Miśka. Widzowie mogą kojarzyć go również z Podróży pana Kleksa oraz kultowego Kilera. Ogromną rozpoznawalność zdobył także za sprawą serialów Zmiennicy oraz Tygrysy Europy. W przeszłości pojawił się pomysł, by to on wcielił się w rolę Ferdynanda Kiepskiego w Świecie według Kiepskich, lecz odrzucił tę propozycję. W latach 1998-2004 wraz z Krzysztofem Piaseckim współprowadził program kabaretowy Ale Plama w TVN. Później w TVP1 prowadzili format Szkoda gadać. W okresie od 2013 do 2019 roku był także felietonistą tygodnika W Sieci.

Rewiński pracował przy realizacji programu Skauci Piwni, a na początku lat 90. był jednym ze współorganizatorów stowarzyszenia Skauci Piwni, dzięki któremu powstała Polska Partia Przyjaciół Piwa. W 1991 roku został wybrany posłem I kadencji, a w Sejmie przewodził jednej z frakcji PPPP, nazywanej Dużym Piwem, która została przekształcona w Polski Program Gospodarczy. Rok później stronnicy Leszka Bubla usunęli go ze stanowiska prezydenta PPPP. W 1993 ubiegał się o reelekcję, lecz bezskutecznie. Wtedy też wycofał się z działalności politycznej.

W życiu prywatnym dobrze mu się wiodło. Ożenił się z aktorką Iwoną Biernacką, z którą doczekał się dwóch synów: Jonasz jest dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym, natomiast Aleksander śpiewakiem operowym. W ostatnich latach zajmował się rolnictwem oraz hodowlą zwierząt. Prowadził gospodarstwo we wsi Nowodwór koło Mińska Mazowieckiego.

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Rafał I. skazany - fot. Instagram

Aktor znany z „Listów do M.” został SKAZANY na karę bezwzględnego więzienia. Tomasz Oświeciński skomentował wyrok kolegi po fachu: „Lekcja pokory”

Janusz Rewiński - fot. AKPA

Janusz Rewiński porzucił karierę i odciął się od mediów. Gwiazdor „Kilera” był bardzo samotny. „Moi synowie mnie nie widzą MIESIĄCAMI”