w

Jak ubrać się na wesele? Ekspertka radzi, jakich kolorów należy unikać. Opinie internautów są podzielone. „Na weselach zawsze jest pełno takich sukienek”

fot. Pexels
fot. Pexels

Sezon ślubny zbliża się wielkimi krokami, a razem z nim odwieczny problem, jaką sukienkę założyć. Goście weselni często nieświadomie mogą popełnić modowe błędy. Jakich strojów unikać? Ekspertka radzi.

Wesele to wyjątkowo ważny dzień w życiu pary młodej, która chce, żeby wszystko podczas przyjęcia wypadło idealnie. Jednym z elementów, na który często nie mają wpływu, są kreacje gości. Ten temat wciąż budzi wątpliwości i sprzeczne opinie. Są osoby, które uważają, że w dzisiejszych czasach nie powinno się już stosować do starych zasad i każdy powinien ubierać się tak, jak uważa. Z drugiej strony pojawiają się głosy mówiące o dobrych manierach i tradycji. Jakie zdanie na ten temat ma ekspertka?

Trzy kolory, których warto unikać na weselu

Irena Radomska-Kamińska to mentorka znana z programu Projekt Lady. Jest specjalistką w dziedzinie etykiety. Swoim zdaniem w tym temacie podzieliła się w mediach społecznościowych. Nagrała film, w którym tłumaczy obserwatorom, z jakich sukienek lepiej zrezygnować. Według niej należy unikać trzech kolorów: bieli, czerni i czerwieni.

Od razu wyjaśniła, dlaczego tak uważa. Wszystko przez symbolikę danych kolorów. Biel zarezerwowana jest wyłącznie dla panny młodej. Czerń kojarzy się z żałobą, więc byłaby bardziej odpowiednia na pogrzeb niż na wesele. Czerwień nie ma za sobą żadnego wyjątkowego znaczenia — po prostu Radomska-Kamińska uważa, że ta barwa za mocno przyciąga uwagę, a w dniu ślubu wszyscy powinni być skupieni tylko na nowożeńcach.

Ekspertka proponuje, by wybrać sukienki eleganckie i subtelne. Fasony i kolory należy dobrać tak, by nie odwracały uwagi od pary młodej.

Nie wszyscy internauci zgodzili się z wiedzą, którą podzieliła się na nagraniu mentorka z Projekt Lady. W komentarzach trwa ożywiona dyskusja na temat weselnej etykiety.

  • Na moim weselu wiele pań miało czarne sukienki. Wyglądały pięknie i elegancko, a ten kolor kojarzy mi się z klasą i modą wieczorową, a nie z pogrzebem.
  • Na weselach zawsze jest pełno czerwonych sukienek.
  • A jeśli wolą panny młodej będzie, żeby wszyscy goście byli na czarno, to jest ok?
  • Byłam niedawno na uroczystości i nawet panna młoda miała czarną suknię.
  • Tu zawsze mam dylemat, mam tylko sukienki w tych trzech kolorach.
  • Jeżeli panna młoda nie ma problemu, że zakładamy czarną lub czerwoną sukienkę, to w porządku?

A Wy jakie macie zdanie w tym temacie?

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Viki Gabor -fot. Instagram @vikigaborofficial

Viki Gabor ZAATAKOWANA w centrum Warszawy. Jej tata trafił do SZPITALA. W jakim stanie jest wokalistka? „Trwają badania”

Black Alien - fot. Instagram @the_black_alien_project

Zamienił się w „Czarnego Kosmitę”, a teraz nie może znaleźć pracy! Pracodawcy odrzucają jego CV przez ekstremalny wygląd (FOTO)