w ,

SuperSuper

Jak taniec serialowej „Wednesday” podbił Internet czyli fenomen #Wednesdaydance

Wednesday-Jenna-Ortega-dancing

Jednym z najbardziej imponujących i rozpoznawalnych momentów w serialu Netflix, będącym odświeżeniem kultowej Rodziny Addamsów, jest scena, w której tytułowa bohaterka z kamienną twarzą tańczy podczas szkolnego balu.

zdj. Netflix

Serial „Wednesday” w reżyserii Tima Burtona miał swoją premierę na Netflixie w listopadzie 2022 i szybko zyskał rekordową popularność. W rolę tytułowej Wednesday Addams – gotyckiej nastolatki, wcieliła się fantastyczna Jenna Ortega.

Wednesday jako najstarsze dziecko Rodziny Addamsów, znane jest ze swojej śmiertelnie poważnej, ponurej natury. W jedynym z odcinków serialu główna bohaterka podczas balu w szkole Nevermore wykonuje taniec a w zasadzie serię dziwnych ruchów. I to właśnie ta scena zrobiła furorę w sieci.

Jenna opracowała taniec w dwa dni

W wywiadzie dla Netflix Ortega powiedziała, że sama wymyśliła choreografię a miała na to tylko dwa dni, w dodatku – czego jeszcze nie wiedziała – była już wtedy zarażona Covid 19.

„Myślę, że to oczywiste, że nie jestem tancerką ani choreografem” – powiedziała w wywiadzie dla Netflix.

Źródło: Netflix

Wśród jej inspiracji – jak sama napisała na Twitterze, byli: Siouxsie Sioux, The Rich Man’s Frug Boba Fosse’a, Lisa Loring (aktorka dziecięca, która grała Wednesday w latach 60.) oraz archiwalne nagrania gotów tańczących w klubach w latach 80. Użytkownik Twittera @daniforadeserie zestawił taniec Ortegi z materiałem filmowym wymienionych artystów – w tym kroków Loringa z oryginalnego sitcomu Addams Family.

Źródło: Twitter @daniforadeserie

Goo Goo Muck: piosenka z serialowej sceny tanecznej

W czarnej komedii Netflixa Jenna Ortega tańczy do piosenki Goo Goo Muck zespołu The Cramps z 1981 roku, jednak w trendzie Tik Tok używana jest „Bloody Mary” Lady Gagi z albumu Born This Way z 2011 roku. Oryginalna piosenka ( można jej posłuchać tutaj ) została nieco przyspieszona, a tekst pasuje do stylizowanych ruchów rąk w tańcu i jest ukłonem w stronę wiernego kumpla Wednesday – rączki, która również występuje gościnnie w wielu TikTokowych tańcach. 

Będę tańczyć, tańczyć, tańczyć
Z moimi rękami, rękami, rękami
Nad moją głową, głową, głową

Fani na TikToku rozpoczęli trend

Na samym Tiktoku układ oznaczono ponad 450 milionów razy pod hashtagiem #wednesdaydance i zatańczono niezliczoną ilość razy, tworząc nowy taneczny trend.

Charakterystyczne ruchy mrocznej nastolatki wykonywane podczas szkolnej potańcówki powtarzają nie tylko TikTokerzy, ale również celebryci a nawet sportowcy! Sama Gaga także podjęła wyzwanie na TikTok:

Świat oszalał na punkcie tego tańca!

W internecie można znaleźć tutoriale dotyczące ubioru, makijażu Wednesday czy z układem tanecznym krok po kroku.

„Wednesday dance” na mistrzostwach tańca figurowego na lodzie.

16-letnia Kamila Valieva podczas mistrzostwach Rosji w tańcu figurowym na lodzie zaprezentowała choreografię Wednesday do utworu „Goo Goo Muck” grupy The Cramps.

Doda odtworzyła serialową choreografię podczas koncertu sylwestrowego Polsatu.

Na naszym rodzimej scenie też znalazły się naśladowczynie Wednesday Addams – ucharakteryzowana Doda podczas występu w noc sylwestrową zatańczyła do oryginalnego podkładu muzycznego „Goo Goo Muck” zespołu The Cramps.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Ola

Klaudia Halejcio

Klaudia Halejcio obok willi za 9 mln postawiła dom swojej półtorarocznej córce. Nel opływa w luksusy! (ZDJĘCIA)

Anna Lewandowska - fot. Instagram @annalewandowska

Anna Lewandowska opowiedziała o poronieniu. „Byłam bezradna, zamykałam się w sobie”