w

Fotografia radiowozu z Poznania podbija internet. Za złe parkowanie doczekał się blokady na kole! „Porzundek musi być”

Strażnicy miejscy założyli radiowozowi blokadę na koło - fot. screenshot Facebook @poznański trójkąt bermudzki
Strażnicy miejscy założyli radiowozowi blokadę na koło - fot. screenshot Facebook @poznański trójkąt bermudzki

W Poznaniu nie ma sytuacji, by ktoś był ponad prawem, nawet policjanci na służbie. Z racji tego, że radiowóz został zaparkowany w niedozwolonym miejscu, doczekał się blokady na kole. To zdjęcie to prawdziwy hit internetu. Czy funkcjonariusz poniósł konsekwencje za nieprzestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym?

Poznański radiowóz podbija internet. Czegoś takiego jeszcze nikt nie widział. Z uwagi na to, że pojazd zaparkował w miejscu niedozwolonym, Straż Miejska bez mrugnięcia okiem ukarała go w taki sam sposób, jak innych kierowców.

Straż Miejska założyła blokadę na koło radiowozu

Kilka pojazdów zaparkowało w miejscu niedozwolonym na ul. Wrzoska w Poznaniu. Sprawą od razu zainteresowała się Straż Miejska, która założyła blokady na kołach. Nikt by się nie spodziewał, że policjanci również zlekceważą obowiązujące znaki i pozostawią radiowóz w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Funkcjonariusze o dziwo nie zlekceważyli tego i ukarali również kolegów.

Samochód policyjny, służbowy samochód straży miejskiej, czy innych służb jest traktowany tak samo, jeśli nie ma włączonych sygnałów uprzywilejowania. W tym przypadku takiego czegoś nie było i samochód policyjny, tak jak 6 innych samochodów, stał w miejscu zabronionym na ul. Wrzoska — powiedział w rozmowie z portalem poznan.naszemiasto.pl Przemysław Piwecki z poznańskiej straży miejskiej.

Czy założenie blokady na radiowóz policyjny było właściwe? Może nie do końca, zważywszy na to, że pełniący służbę policjanci w każdej chwili mogli otrzymać pilne zgłoszenie. Na szczęście strażnik miejski szybko się zreflektował i naprawił swój błąd.

To było troszeczkę niefortunne ze strony strażnika, dlatego że samochód ten mógł być w każdej chwili wykorzystywany przez służby do działań interwencyjnych. Stąd strażnik zdjął tę blokadę i pozostawił wezwanie — dodał Piwecki.

Nim jednak zdjął blokadę, któryś z obserwatorów zdążył zrobić pamiątkową fotografię, która w mig obiegła internet. Nawet prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, opublikował ją na swoim profilu na Facebooku.

Dura lex, sed lex. W Poznaniu porzundek musi być — napisał pod ujęciem.

Radiowóz z blokadą na kole - fot. screenshot Facebook @Jacek Jaśkowiak
Radiowóz z blokadą na kole – fot. screenshot Facebook @Jacek Jaśkowiak

Oczywiście policjant kierujący pojazdem nie pozostał bezkarny i został ukarany stuzłotowym mandatem.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

8-latek spędził ponad tydzień w kanale - fot. Pexels @Erik Mclean

Ośmioletni chłopiec spędził ponad tydzień w kanale! Przechodzień usłyszał cichy jęk wydobywający się spod ziemi

Nieznani sprawcy zniszczyli ambony - fot. screenshot Facebook @NadlesnictwoTuszyma

Nieznani sprawcy zniszczyli ambony należące do koła łowieckiego. Internauci są im wdzięczni za to, co zrobili