w ,

Emilian Kamiński odszedł w wieku 70 lat. Znana jest przyczyna śmierci aktora. „Było coraz gorzej”

fot. AKPA


W poniedziałek media obiegły przykre informacje o śmierci Emiliana Kamińskiego. Artysta od dawna zmagał się z chorobą, ale okazuje się, że w ostatnim czasie jego stan znacznie się pogorszył.

O poranku drugiego dnia świąt Polską wstrząsnęła wiadomość o śmierci Emiliana Kamińskiego. Aktor zmarł w wieku 70 lat w swoim domu w Józefowie, o czym poinformowała Polska Agencja Prasowa oraz przedstawiciele Teatru Kamienica.

„Było coraz gorzej”

Aktor odszedł około godziny 7:30 w otoczeniu swojej rodziny. Emilian Kamiński od kilku lat zmagał się z chorobą płuc, a na początku roku przeszedł operację, która sprawiła, że jego stan się polepszył. Jak jednak dowiedział się „Super Express”, poprawa nie była długotrwała i w ostatnim czasie Emilian był w tak złym stanie, że miał problemy z oddychaniem. Nie pomogły nawet nowoczesne terapie.

„On kochał swój teatr i bał się, że już nigdy nie wróci na scenę, bo rokowania nie były najlepsze. Miał problemy z mówieniem i z oddychaniem. Kilka razy był w szpitalu, ale było coraz gorzej, mimo że miał najlepszą opiekę i zastosowano u niego nowoczesną terapię. Zdrowie niestety nie wracało” – przekazał informator tabloidu.

Osoba z otoczenia aktora zdradziła, że mimo choroby Kamiński planował wrócić do pracy.

„Były zaplanowane zdjęcia do kolejnej części „U pana Boga w ogródku”, ale ze względu na stan zdrowia Emiliana przeniesiono je na styczeń” – poinformowało źródło „Super Expressu”.

Kim był Emilian Kamiński?

Emilian Kamiński w 1975 roku z wyróżnieniem ukończył warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i na deskach teatru debiutował rolą Pawła w Pierwszym dniu wolności. W latach 1977-1983 aktor występował w Teatrze Narodowym, a w stanie wojennym był współtwórcą Teatru Domowego.

Kamiński na swoim koncie miał ponad sto ról, które przyniosły mu ogromną popularność. Aktor był niezwykle ceniony w kraju i 23 grudnia tego roku został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego złotym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

fot. AKPA

Źródło: Super Express

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Andrzej Iwan nie żyje - fot. AKPA

Andrzej Iwan nie żyje. Były piłkarz i medalista mistrzostw świata odszedł w wieku 63 lat

Iga Świątek musi mierzyć się z hejtem, bo wsparła WOŚP i zapozowała z Owsiakiem. „Ze**maciłaś się”