w

SuperSuper

Edyta Górniak wyznała, jaki ma stosunek do religii i Kościoła. „TO się musi ROZPAŚĆ”. Dolała oliwy do ognia

Edyta Górniak - fot. AKPA/Piętka Mieszko
Edyta Górniak - fot. AKPA/Piętka Mieszko

Edyta Górniak w najnowszym wywiadzie nie szczędziła krytycznych uwag pod adresem Kościoła. To, co powiedziała, nie spodoba się wielu katolikom i nie tylko.

Edyta Górniak od dłuższego czasu regularnie pojawia się na pierwszych stronach gazet, jednak nie zawdzięcza tego swojej twórczości artystycznej. Dużą popularność przynoszą jej kontrowersyjne wypowiedzi. Nie tak dawno temu wspomniała, że w codziennym życiu spotykamy wielu reptilian, a ona żyje od 4000 lat. Równie chętnie wypowiada się na temat wiary i duchowości.

Choć nie brakuje osób, które popierają jej teorie, niektórzy nie potrafią zgodzić się z propagowanymi przez nią treściami. W najnowszym wywiadzie nie szczędziła krytycznych uwag pod adresem kościoła. Wielu katolikom nie spodoba się to, co powiedziała.

Edyta Górniak o kościele

Górniak bardzo krytycznie ocenia działalność kościoła. W ostatnim wywiadzie dla Pomponika stwierdziła, że religia nie ma nic wspólnego z duchowością, a Kościół trzeba uzdrawiać.

Ja z Kościołem tak różnie. Kościół moim zdaniem trzeba uzdrawiać.

W ocenie artystki Kościół, zamiast łączyć, dzieli ludzi i nastawia ich przeciwko sobie.

Religie powstały po to, aby ludzi podzielić i nastawić ich przeciwko sobie. Kiedy są wspólnie dla siebie, łączą swoje siły i cały swój potencjał, to wtedy stanowią siłę, a […] po kawałku nie mają żadnych mocy — stwierdziła.

Wyjawiła również, że w jej ocenie nie ma szans na poprawę przyszłości Kościoła, który na przestrzeni lat przyczynił się do cierpienia tak wielu ludzi.

Kościół skrył tyle tajemnic i tyle okrucieństwa, i religie mordowały ludzi w imię religii przez tysiące lat. Teraz jest ujawnienie wielu rzeczy, wielu wątków, historii Kościoła i to będzie bardzo trudny rozpad, dlatego to się po prostu musi skończyć, […] to się wszystko musi rozpaść.

A wy jakie macie zdanie na ten temat?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Szokujący występ we francuskim „Mam Talent!” Zagrała na flecie… intymną częścią ciała [VIDEO]

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski - fot. AKPA Piętka Mieszko

Cichopek i Kurzajewski zaręczyli się?! Obok ogromnego kamienia na palcu aktorki nie sposób przejść obojętnie. „Czekamy na ślub”