w

Ed Sheeran przez lata walczył z uzależnieniem i zaburzeniami odżywiania. Chciał być jak Justin Bieber i artyści z popularnego boysbandu

Ed Sheeran - fot. screenshot YouTube @Ed Sheeran
Ed Sheeran - fot. screenshot YouTube @Ed Sheeran

Ed Sheeran wkrótce wypuści na rynek muzyczny nowy krążek, a na popularnej platformie pojawi się film dokumentalny o jego życiu. Przed premierą udzielił wywiadu-rzeki, w którym opowiedział o problemach, z którymi zmagał się w przeszłości. Po raz pierwszy otwarcie wspomniał o depresji, uzależnieniu od używek i zaburzeniach odżywania.

Ed Sheeran to jeden z najpopularniejszych wokalistów na świecie. Od najmłodszych lat przejawiał talent muzyczny i szybko nauczył się grać na gitarze. Na przestrzeni lat dorobił się rzeszy wiernych fanów, którzy tłumnie przybywają na jego koncerty. O tym, jakim jest fenomenem, najlepiej świadczy fakt, że w zasadzie każdy nagrany przez niego utwór z miejsca staje się przebojem.

Choć muzyk jest obecny na scenie od lat, wciąż niewiele wiadomo na jego temat. Jest bardzo skryty i grubą kreską oddziela życie prywatne od zawodowego. Dopiero niedawno otwarcie przyznał, że miał depresję, a jego stan pogorszył się w ciągu zaledwie jednego miesiąca. W tym czasie stracił najlepszego przyjaciela, a zaraz po tym dowiedział się, że jego żona ma guza, a lekarze nie mogli podjąć leczenia, ponieważ była w ciąży. Równocześnie w sądzie toczył spór z Samem Switchem, który oskarżył go o plagiat.

W ciągu miesiąca moja ciężarna żona dowiedziała się, że ma guza, bez możliwości leczenia aż do porodu. Mój najlepszy przyjaciel Jamal, mój brat, zmarł nagle, a ja stanąłem przed sądem, broniąc mojej uczciwości i kariery jako autor tekstów — napisał w jednym z ostatnich wpisów.

Internauci byli przerażeni, gdy się o tym przeczytali. Teraz okazało się, że ich idol musiał stawić czoła jeszcze innym, równie poważnym problemom.

Ed Sheeran o walce z uzależnieniem i zaburzeniami odżywiania

Z pozoru wszystkim mogłoby się wydawać, że życie Eda Sheerana jest bliskie ideału. Nie tylko odnosi spektakularne sukcesy zawodowe, ale i świetnie układa mu się w życiu prywatnym. W 2019 roku ożenił się z Cherry, a krótko po tym doczekał się dwóch pięknych córeczek. Niestety mimo to nie zawsze najlepiej mu się wiodło.

Muzyk od wielu miesięcy pracował nad nowym krążkiem, który otwiera zapadnię w jego duszy. Zanim jednak usłyszymy nowe utwory, a na platformie Disney Plus obejrzymy film poświęcony jego osobie, artysta udzielił wywiadu-rzeki dla magazynu Rolling Stone. Podczas rozmowy z Brianem Hiattem wyznał, że w wieku 24 lat popadł w uzależnienie od narkotyków i alkoholu.

Akurat byłem na festiwalu. Pomyślałem, że skoro wszyscy moi znajomi to robią, nie może to być takie złe.

Wiele wskazuje na to, że na początku sięgał po używki dla zabawy, ale z biegiem czasu przestał nad tym panować i sięgał po używki nawet dwa razy dziennie. Przez kilka lat wyniszczał organizm i dopiero przed narodzinami pierwszego dziecka żona uświadomiła mu, że nie może tak żyć.

Dwa miesiące przed urodzeniem Lyry, Cherry zapytała: „Jeśli odejdą mi wody, naprawdę chcesz, żeby ktoś inny zawiózł mnie do szpitala?” […] Zbliżałem się do 30. urodzin. Wiedziałem, że czas wydorośleć. Już się wyszalałem. Wciąż kocham czerwone wino i kocham piwo. Starzy rockmani są albo alkoholikami, albo abstynentami. Nie chciałem być tacy, jak oni — powiedział w rozmowie z Brianem Hiattem.

Po ostatnim wyznaniu Sheeran otworzył się też na temat depresji, z którą zmaga się od lat. Gdy zmarł jego przyjaciel, Jamal Edwards, a u żony wykryto guza, poczuł się na tyle źle, że nie chciał dalej żyć. Problemy zaczęły go przytłaczać, ale wciąż wzbraniał się przed podjęciem terapii.

Tam, skąd pochodzę, nikt tak naprawdę nie mówi o uczuciach. Anglicy uważają terapię za dziwactwo. Moim zdaniem możliwość porozmawiania z kimś o problemach jest bardzo pomocna — wyjaśnił.

Nikt jednak nie spodziewałby się tego, że Ed miał też zaburzenia odżywiania. Stale porównywał się do innych, znanych artystów i chciał im dorównać, jednocześnie zajadając i zapijając rozterki.

Patrzyłem na chłopaków z One Direction, Justina Biebera i Shawna Mendesa, zastanawiając się, dlaczego nie mam takiej sylwetki jak oni. Cóż, dlatego, że kocham piwo i kebaby. Objadałem się. Nie potrafiłem przestać.

Po tym wywiadzie można przypuszczać, że najnowszy krążek Eda Sheerana będzie przełomem w jego karierze. Jesteście ciekawi, jaką historię opowie słuchaczom?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Joanna Racewicz - fot. Instagram @joannaracewicz, Pixabay @sspiehs3

Joanna Racewicz ostro reaguje na pomysł wprowadzenia matury z religii. „Czy to już Prima Aprilis?”

Mama Ginekolog - fot. Instagram @mamaginekolog

Mama Ginekolog wydała oświadczenie po tym, jak NFZ nałożył na jej pracodawcę KARĘ. Po głośnej aferze ona też poniosła konsekwencje