w

Dziedziczka fortuny wyszła pobiegać i została porwana. Przerażające odkrycie policji. Spełnił się najgorszy scenariusz

fot. materiały policyjne

Policja z Memphis poinformowała o odnalezieniu ciała zaginionej Elizy Fletcher, wnuczki miliardera, która kilka dni temu nie wróciła do domu po porannym joggingu na terenie kampusu uniwersyteckiego. 34-latka pracowała jako nauczycielka.

Do przerażającego zdarzenia doszło w Memphis w amerykańskim stanie Tennessee. Zgłoszenie o zaginięciu 34-letniej kobiety policja otrzymała w piątek, 2 września. Zaniepokojona rodzina zaalarmowała policję po tym, jak Eliza Fletcher nie wróciła do domu po porannym biegu.

Porwał ją podczas porannego biegu

Służby zajęły się poszukiwaniami Fletcher i wkrótce okazało się, że kamery monitoringu uchwyciły moment, w którym obok biegnącej kobiety zatrzymuje się czarny SUV. Kierowca auta z użyciem siły brutalnie wepchnął 34-latkę do środka.

Za informacje pomocne w ujęciu sprawcy rodzina Fletcherów zaoferowała nagrodę w wysokości 50 tysięcy dolarów. W pobliżu miejsca porwania odnaleziono telefon Fletcher oraz buty, które jak się później okazało podczas badań DNA, należały do porywacza.

Prowadząc działania dochodzeniowe policja odnalazła widocznego na nagraniu z monitoringu czarnego SUVa na parkingu niedaleko miejsca zamieszkania czarnoskórego mężczyzny, Cleotha Abstona.

Brat podejrzanego o porwanie Cleotha zeznał policjantom, że ostatnio mężczyzna dziwnie się zachowywał i czyścił wnętrze auta oraz prał ubrania w umywalce. W trakcie śledztwa potwierdzono, że to właśnie 38-letni Abston załadował nauczycielkę do samochodu. Policjantom pomogły dane logowania do sieci z telefonu mężczyzny.

Policja znalazła ciało kobiety

W poniedziałek 5 września, dwa dni po porwaniu, służby dokonały w okolicy makabrycznego odkrycia. Odnaleziono ludzkie zwłoki, a policja poinformowała, że „tożsamość tej osoby i przyczyna śmierci nie są obecnie potwierdzone”, a dochodzenie jest w toku.

Już dzień później potwierdzono jednak, że ciało należy do Elizy Fletcher – poszukiwanej od czterech dni przedszkolnej nauczycielki. 34-latka była matką dwójki dzieci i wnuczką oraz spadkobierczynią części fortuny nieżyjącego już miliardera, Josepha Orgilla III.

W 2021 roku stworzona przez miliardera firma znalazła się na 143. miejscu na liście największych amerykańskich prywatnych przedsiębiorstw magazynu „Forbes”.

Został oskarżony

Policja wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że zatrzymany mężczyzna został oskarżony przez prokuraturę. Mężczyzna oprócz zarzutów morderstwa pierwszego stopnia usłyszy też zarzuty: porwania, kradzieży tożsamości, kradzieży mienia oraz posiadania nielegalnej karty płatniczej.

Cleoth Abston to recydywista, który po raz kolejny popełnił przestępstwo. W 2000 roku, w wieku 16 lat, mężczyzna porwał i próbował obrabować prawnika. Za ten czyn został skazany i na wolność wyszedł dopiero w listopadzie 2020r.

fot. materiały policyjne
fot. materiały policyjne

Źródło:  CNN ; Memphis Police Department

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Testament królowej Elżbiety II - fot. Instagram @theroyalfamily

Królowa Elżbieta II była jedną z najbogatszych osób na świecie. Treść testamentu ujawniła rodzinie już kilka lat temu. Kto odziedziczy po niej fortunę?

Wpadka na Instagramie rodziny królewskiej - fot. Instagram @theroyalfamily

Administratorzy profilu rodziny królewskiej na Instagramie zaliczyli paskudną wpadkę. W sieci sypią się na nich gromy! „Oni wyglądają, jakby kopali…”