w

Dzieci z Irlandii nagrały piosenkę. Nikt się nie spodziewał, że w ciągu miesiąca stanie się ona viralowym hitem na TikToku

fot. YouTube screenshot @thekabinstudio
fot. YouTube screenshot @thekabinstudio

Piosenka stworzona przez grupę dzieci z Irlandii w wieku od 9 do 12 lat stała się hitem w sieci. Czy będzie to najczęściej odtwarzany utwór tego lata?

Aplikacja TikTok już nie raz udowodniła, że wyznacza trendy. Dotyczy to niemal każdej dziedziny życia. Blogerki modowe to właśnie tam informują, co w danym sezonie będzie najmodniejsze. To samo dotyczy się makijażu.

Wiele osób i firm używa tej aplikacji do promowania swoich produktów lub usług. Dzięki funkcji przeglądania „Dla Ciebie” łatwo jest trafić do nowej grupy odbiorców, która mogła nigdy wcześniej o danym biznesie nie słyszeć.

Aspirujący wokaliści często właśnie tam pokazują swoje dzieła, licząc, że zrobi się z niego trend. Ostatnio takim sukcesem mogła pochwalić się grupa, która najprawdopodobniej kompletnie się tego nie spodziewała.

Irlandzka młodzież podbija TikToka jedną piosenką

The Spark to piosenka grupy irlandzkich nastolatków w wieku od 9 do 12 lat, która od momentu wydania w maju zyskała ogromną popularność w sieci.

Utwór składa się ze skocznego techno beatu z bębnami i basem. Połączony z motywacyjnym tekstem i niesamowitą energią śpiewających dzieci stał się hitem.

Wszystko zaczęło się od inicjatywy artystycznej w Cork, w Irlandii, zwanej Rhyme Island, która powstała z okazji świętowania Narodowego dnia kreatywności młodych ludzi. Grupa dzieci z tej okazji stworzyła piosenkę The Spark we współpracy ze studiem Kabin.

Szukaliśmy czegoś energetycznego i postanowiliśmy użyć ścieżki dźwiękowej z drum’n’bass. Znaleźliśmy odpowiedni beat i zaczęliśmy wymyślać pomysły na refren i zwrotki – powiedział dyrektor artystyczny studia, Garry McCarthy w rozmowie z The Guardian.

Nikt nie spodziewał się, jak ogromną popularność zdobędzie ten utwór w przeciągu miesiąca.

The Spark zostało opublikowane na TikToku i szybko zdobyło ponad siedem milionów wyświetleń. Inne osoby zaczęły nagrywać filmy z użyciem utworu i takim sposobem stał się on viralem. Najpopularniejsi TikTokerzy stworzyli już nawet taniec specjalny dla tej piosenki. Energia dzieci śpiewających ją okazała się zaraźliwa.

@cost_n_mayor

WHO IS TEACHING THE CHILDREN IN IRELAND TO SPIT THIS KIND OF FIRE

♬ The Spark – Kabin Crew
@hospitalrecords Kabin Crew blasting out ‘The Spark’ live on @RedFM 👏 @The Kabin Studio Cork @Garry / GMCBeats @Swan @PapaPedro Beats @creativeireland #dnb #drumandbass #ireland #cork #electronicmusic #radio #rave #ravers ♬ The Spark – Kabin Crew

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski - fot. YouTube @serio

Co się dzieje za zamkniętymi drzwiami Cichopek i Kurzajewskiego? Aktorka się wygadała. „Każdy jest w swojej przestrzeni”

Nicola Zalewski, Nicol Luzardi - fot. Instagram @nico_zale @nicolluzardi

Jak na doniesienia o rzekomej zdradzie reaguje partnerka Nicoli Zalewskiego? Jej aktywność w sieci mówi wszystko (FOTO)