w

Dwóch geniuszy postanowiło ukraść kamery monitoringu. Wpadli, bo… ich nagrały

fot. Policja.pl

Policjanci z jaworskiej komendy zatrzymali dwójkę mężczyzn, którzy postanowili ukraść dwie kamery monitoringu zamontowane w pobliżu jednego z paczkomatów ulokowanych na terenie miasta. Złodzieje myśleli, że skoro przejmą kamery, to ich wizerunek nie wydostanie się poza pamięć urządzenia.

Sprawą kradzieży dwóch kamer monitoringu zewnętrznego z jednego z paczkomatów znajdujących się na terenie miasta zajmował się wydział dochodzeniowo-śledczy jaworskiej policji. Okazało się, że całe zdarzenie i wizerunek sprawców zarejestrowały kamery, które złodzieje zdemontowali z paczkomatu.

Złodzieje pod osłoną nocy wspólnie przyszli pod paczkomat, a następnie przystąpili do kradzieży. W trakcie, kiedy jeden z mężczyzn demontował kamerę, drugi stał na czatach i obserwował, czy nikt się do nich nie zbliża.

Po przeglądnięciu zapisów z monitoringu śledczy nie mieli większych problemów z ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy. Okazało się, że byli to dwaj bracia, którzy już wcześniej byli dobrze znani jaworskim funkcjonariuszom.

24-latek oraz jego 20-letni brat usłyszeli już zarzut za kradzież dwóch kamer o wartości blisko 800 zł. Mężczyźni ze względu na wcześniejsze występki i podobne przestępstwa będą odpowiadali w warunkach recydywy. Złodziejom grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Dolnośląska Policja

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Złowili okazałą rybę. Wędkarze osłupieli, gdy odkryli, co znajdowało się w jej żołądku [ZDJĘCIA]

[VIDEO] Były prezes rosyjskiego Gazprombanku ruszył na front! „Jeżeli wy także nienawidzicie reżimu Putina…”