w

SuperSuper DramatDramat HahaHaha

Doda przekazała niepokojące informacje o stanie swojego zdrowia. „Drętwienie rąk, stan przedzawałowy, duszenie w klatce”. Co jej dolega?

Doda - fot. Instagram @dodaqueen, TikTok @doda
Doda - fot. Instagram @dodaqueen, TikTok @doda

Doda długo ukrywała, że boryka się z poważnymi problemami natury psychicznej, ponieważ obawiała się tego, że ludzie nie potraktują jej poważnie. Teraz gdy najgorszy czas ma już za sobą i znowu jest szczęśliwa, postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i udzieliła wskazówek, jak radzić sobie z atakami paniki.

Doda jest jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. Mimo że na scenie osiągnęła już niemal wszystko, w życiu prywatnym nie zawsze dobrze jej się wiodło. Po rozstaniu z Radosławem Majdanem wiązała się z różnymi mężczyznami, ale żaden z jej związków nie był na tyle poważny, by przetrwać próbę czasu.

Niczego nieświadoma artystka związała się z przedsiębiorcą Emilem Stępniem, z którym 14 kwietnia 2018 roku wzięła ślub kościelny. Wiele wskazywało na to, że w końcu osiągnęła upragnioną stabilizację i w końcu jest naprawdę bardzo szczęśliwa. W końcu z mężem połączyły ją też biznesy — dzięki niemu wyprodukowała swój pierwszy film pt. Dziewczyny z Dubaju. Mimo że produkcja odniosła sukces, artystka popadła w poważne problemy finansowe i nabawiła się wielu lęków.

[…] szczerze mówiąc mam niestety taki problem w swoim życiu, że poznaję ludzi, zakochuje się w nich… Czasami wychodzę za mąż.. I rozstaję się już z zupełnie innymi, czyli innymi ludźmi niż poznawałam ich na początku. Jaką ja prawdę mogę znać? – tłumaczyła w podcaście WojewódzkiKędzierski, który ostatecznie nie został wyemitowany.

Przez długi czas ukrywała przed światem, co działo się w jej życiu prywatnym, ponieważ obawiała się negatywnej reakcji społeczeństwa. Dopiero teraz, gdy jest w nowym, szczęśliwym związku, który daje jej spokój i poczucie bezpieczeństwa, zdecydowała się opowiedzieć o tym, czego doświadczała przez długi czas.

Doda ma ataki paniki

Artystka już nie robi tajemnicy z tego, że małżeństwo ze Stępniem było piekłem. Kilkukrotnie wyznała, że zniszczył ją psychicznie i jeszcze nigdy nie czuła się tak źle, jak wtedy. W najgorszych momentach życia zawsze mogła liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół, ale nie ukrywa, że tak naprawdę najbardziej pomogła sobie sama.

Ostatnio opublikowała na TikToku kilkuminutowe nagranie, na którym wyjaśniła, że nadal mierzy się z demonami przeszłości, ale ma kilka sprawdzonych sposobów na to, jak sobie z nimi radzić.

Stany lękowe i ataki paniki mają to do siebie, że lubią powracać. Zwłaszcza jak ktoś zna nasze pięty achillesowe i z premedytacją je ciśnie i przypomina różne traumy z przeszłości. Wtedy mam kilka sprawdzonych sposobów na to, żeby poczuć się lepiej.

Aby lepiej zobrazować to, z czym się mierzy, wyjaśniła, jak objawiają się u niej ataki paniki.

[…] Nieprzespana noc, niemożliwość oddychania, drętwienie rąk, stan przedzawałowy, duszenie w klatce. Ale przychodzi poranek i trzeba jakoś żyć.

Artystka postanowiła podzielić się z fanami 10 sposobami na poradzenie sobie z trudnymi emocjami, lękami. Na pierwszym miejscu oczywiście wymieniła aktywność fizyczną.

Naprawdę wiem, że w życiu bywa ciężko i niesprawiedliwie bardzo, ale jest kilka sposobów, żeby poczuć się lepiej. Wysiłek, chociaż się bardzo nie chce, jest jednym z nich — […] w głowie się układa. […] Jeżeli was stać, to pamiętajcie, że terapia potrafi cuda i dobry psycholog uleczy duszę.

Doda wyjaśniła, że bardzo pomagają też spotkania i rozmowy z przyjaciółką, spacery, obcowanie z naturą, morsowanie lub bliskość z ukochaną osobą. Nie polecała jednak słuchania muzyki. Na koniec dodała, że w przypadku silnych stanów lękowych, należy udać się do specjalisty, który może pomóc wyjść ze stanów lękowych z pomocą farmakologii.

A jeśli nic nie pomaga, to marsz do psychiatry jest mnóstwo dobrych leków doraźnych, które ukoją wasze skołatane nerwy i tych na dłuższe leczenie.

Poniżej możecie obejrzeć cały materiał udostępniony przez Dodę na TikToku.

@doda

Mam nadzieje ,że pomoże ❤️

♬ dźwięk oryginalny – Doda

Jeżeli znajdujesz się w trudnej sytuacji, możesz skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów Kryzysowego Telefonu Zaufania dostępnych pod numerem 116 123.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

  1. Nerwica lękowa, wiem w czym rzecz. Jestem w wieku Dody i zmagam się z tym g… od 18 roku życia. Ostatnie kilka lat był spokój ale zaraza znowu wróciła i znowu jestem na lekach. Lęki, obsesyjne myśli, stany depresyjne..ehhh

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Marcin Prokop - fot. Instagram @_marcinprokop_

Marcin Prokop rozgadał się o pracy w „Dzień dobry TVN”. Wspomniał o wynagrodzeniu. Tego nikt się nie spodziewał

Gerard Pique zadebiutował na Instagramie z nową partnerką. Internauci komentują: „Nieźle jak na Twingo”