w

Dawno niewidziana Anna Grodzka wróciła na salony, podpierając się na lasce! Co się stało?

Anna Grodzka - fot. Baranowski/AKPA
Anna Grodzka - fot. Baranowski/AKPA

Anna Grodzka niegdyś regularnie pojawiała się na okładkach gazet, ponieważ była pierwszą transpłciową osobą w polskim parlamencie. W ostatnim czasie ograniczyła aktywność, dlatego gdy pojawiła się na imprezie organizowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii, wywołała niemałe poruszenie. Co jej się stało?

Anna Grodzka urodziła się 16 marca 1954 roku w Otwocku. Po narodzinach jej płeć określono jako męska i posługiwała się imionami Krzysztof Bogdan. Do końca lat 70. pozostawała w związku małżeńskim z kobietą, jednak w 2007 roku rozwiodła się. Z podjęciem decyzji o sądowym ustaleniu płci i fizycznym procesie jej zmiany czekała do momentu, aż jej syn osiągnie pełnoletność. Zakończył się on w 2010 roku.

Na początku kariery politycznej działała w Socjaldemokracji RP, a do września 2011 roku była członkinią Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ostatecznie została wykluczona z partii, ponieważ w tym samym roku wystartowała w wyborach do Sejmu RP, a jej nazwisko pojawiło się na liście wyborczej Ruchu Palikota. Zdobyła 19 451 głosów i z powodzeniem otrzymała mandat posłanki, tym samym stając się pierwszą w Polsce i Europie osobą, która publicznie ujawniła swój transseksualizm i została wybrana do parlamentu na szczeblu krajowym.

Anna Grodzka chodzi o lasce. Dlaczego?

Anna pojawiła się ostatnio na gali organizowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii, podczas której wręczane są Korony Równości. W tym roku w gronie laureatów pojawił się m.in. Qczaj i Krzysztof Śmiszek. Nagrodę specjalną natomiast wręczono byłej posłance.

Grodzka chętnie stawała przed obiektywem fotoreporterów, dumnie prezentując otrzymaną nagrodę. Nie można było nie zauważyć, że ma trudności z poruszaniem, dlatego też podpiera się laską. Widok ten bardzo zaniepokoił uczestników imprezy.

Działaczka już od kilku lat nie robi tajemnicy z tego, że ma problemy zdrowotne. W 2015 roku zaczęły doskwierać jej silne bóle kręgosłupa, przez co musiała poddać się operacji. Niestety nie była w stanie pokryć wszystkich kosztów, dlatego też fundacja Trans-Fuzja w 2018 roku założyła zbiórkę, podczas której udało się zebrać 23 tys. zł.

Mimo starań lekarzy okazało się, że została ona przeprowadzona za późno i od tamtego czasu Anna Grodzka porusza się o lasce.

Co się stało? Zablokowanie nerwów w kręgosłupie. Nasi lekarze się specjalizują, więc jak boli kręgosłup, wysyłają do ortopedy. A powinni też do neurologa. Ortopedzi przez ponad dwa lata zalecali rehabilitację, a kiedy w końcu zrobiono mi operację, było już za późno — tłumaczyła w wywiadzie dla Newsweeka w 2019 roku.

W galerii poniżej możecie zobaczyć, jak była posłanka prezentowała się na gali. Trzeba przyznać, że czas jest dla niej wyjątkowo łaskawy, ponieważ wcale się nie zmienia.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Królowa Elżbieta II była ikoną popkultury - fot. screenshot YouTube @The Royal Family

Królowa Elżbieta II była ikoną popkultury i słynęła z ogromnego dystansu do siebie. Podczas spotkania z Misiem Paddingtonem z torebki wyjęła… kanapkę!

Doda, królowa Elżbieta II - fot. Instagram @dodaqueen, @theroyalfamily

Doda skomentowała śmierć królowej Elżbiety. „Jaką to nam daje lekcję?”. Czarny humor wziął górę nad powagą. Internauci nieźle się wkurzyli