w

Czarna seria w polskich kopalniach trwa. W Polkowicach wybuchł groźny pożar. Ewakuowano ponad 500 osób!

Kopalnia Rudna w Polkowicach - fot. kghm
Kopalnia Rudna w Polkowicach - fot. kghm

W środę 15 czerwca nad ranem wybuchł podziemny pożar w kopalni Rudna w Polkowicach na Dolnym Śląsku. Ratownicy ewakuowali ponad 500 osób. Co się stało?

Czarna seria w polskich kopalniach trwa. 20 i 21 kwietnia w kopalni Pniówek w Pawłowicach doszło do kilku eksplozji metanu. Wszystko wydarzyło się w rejonie ściany N-6 na poziomie 1000 metrów. W chwili, gdy doszło do zdarzenia, przebywało tam 42 pracowników. Do powtórnego wybuchu doszło już w czasie, gdy prowadzono akcję poszukiwawczą zaginionych górników. Ostatecznie 22 kwietnia zrezygnowano z dalszego prowadzenia akcji ratowniczej, której celem było wydobycie siedmiu górników, którzy zostali pod ziemią.

Krótko po tym w pobliskiej kopalni Zofiówka doszło do wstrząsu. Tym razem akcja poszukiwawcza dobiegła końca po czterech dobach. Śmierć poniosło 10 górników, przy czym trzech z nich było pracownikami firmy zewnętrznej. Teraz media obiegła kolejna przykra wiadomość.

Pożar w kopalni Rudna w Polkowicach

Kopalnia Rudna w Polkowicach jest jedną z największych głębinowych kopalń rudy na świecie, a już na pewno największą w Europie. Już pod koniec kwietnia odnotowano tam dwa silne wstrząsy, jednak na szczęście nie doszło do tragedii. W porę zdążono wszystkich ewakuować i tylko jedna osoba odniosła lekkie obrażenia.

W środę 15 czerwca o godzinie 4:40 na głębokości ok. 1000 metrów doszło do pożaru. Kłęby czarnego dymu w mig spowiły podziemne tunele. Niezwłocznie przeprowadzono akcję przeciwpożarową oraz ewakuację 563 osób.

Pod ziemią doszło do zadymienia. Została podjęta decyzja o wycofaniu załogi. Górnicy sukcesywnie wyjeżdżali na powierzchnię. Nie ma osób poszkodowanych — przekazała w rozmowie z Polsat News rzeczniczka KGHM Sylwia Jurgiel.

Specjalna komisja ma ustalić, co wydarzyło się pod ziemią. Na tę chwilę nie podano żadnych konkretnych informacji.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Anita Włodarczyk - fot. Instagram @anitawlodarczykk

Anita Włodarczyk po akcji ze złodziejem musiała przejść operację. Przez poważną kontuzję jej kariera sportowa zawisła na włosku

Jarosław Jakimowicz, fot. AKPA, screenshot Facebook @jarek.jakimowicz.7712

Tego widoku nie zapomnicie do końca życia. Jarosław Jakimowicz pochwalił się zdjęciem… w stringach. W komentarzach burza