w

Blanka dała wyjątkowy popis w Krakowie! Zagrała koncert z amerykańską orkiestrą! To było spektakularne show z żołnierzami (FOTO)

Blanka i U.S. Naval Forces Europe and Africa Band - fot. materiały prasowe RMF FM
Blanka i U.S. Naval Forces Europe and Africa Band - fot. materiały prasowe RMF FM

4 lipca w Stanach Zjednoczonych świętowano Dzień Niepodległości. Z tej okazji Blanka Stajkow zagrała wyjątkowy koncert pod Kopcem Kościuszki, podczas którego akompaniowała jej orkiestra, w której skład wchodzili tamtejsi żołnierze. Zobaczcie relację foto z tego niewątpliwie interesującego wydarzenia.

4 lipca to pamiętna data dla wszystkich Amerykan, bowiem wtedy obchodzony jest Dzień Niepodległości. To jedno z najważniejszych świąt w Stanach Zjednoczonych. Upamiętnia ono przyjęcie Deklaracji Niepodległości 4 lipca 1776 roku, kiedy to trzynaście kolonii amerykańskich ogłosiło swoją niepodległość od Wielkiej Brytanii. Obchody tego dnia mają długą tradycję i są bardzo różnorodne.

W wielu miastach odbywają się parady z udziałem orkiestr marszowych, kolorowych platform, wozów strażackich i grup rekonstrukcyjnych. Największe i najbardziej znane parady odbywają się w Nowym Jorku, Waszyngtonie i Filadelfii. Oprócz tego wieczorem można obejrzeć pokazy fajerwerków, które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Te największe zobaczyć można w Nowym Jorku nad rzeką Hudson oraz w Waszyngtonie na National Mall.

Blanka zagrała koncert z żołnierzami z okazji amerykańskiego Dnia Niepodległości

Jak już wcześniej wspominaliśmy, jednym z najważniejszych elementów obchodów Dnia Niepodległości w USA są występy orkiestr. Jedna z nich, U.S. Naval Forces and Africa Band, składająca się z amerykańskich żołnierzy, 4 lipca zjawiła się pod Kopcem Kościuszki w Krakowie i zagrała wspólny koncert z Blanką. Organizatorem wydarzenia było RMF FM.

Artyści wspólnie z byłą reprezentantką Polski na Eurowizji wykonali hymn USA, a następnie zagrali jeszcze dwa utwory: cover piosenki Flowers, który w oryginale śpiewa Miley Cyrus oraz ostatni przebój Blanki Rodeo. Dla naszej rodaczki to niemały zaszczyt, ponieważ wspomniana orkiestra jest wizytówką amerykańskiej marynarki wojennej.

Chcielibyście posłuchać ich na żywo?

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Christina Applegate - fot. YouTube @ABCNews

Christina Applegate ze „Świata według Bundych” w mocnym wyznaniu o życiu ze stwardnieniem rozsianym. „Próbujesz wstać, ale przewracasz się pod prysznicem”

fot. AKPA

Grzegorz Mielec z pierwszej edycji „Big Brothera” jest dziś nie do poznania! Wiele lat temu wyemigrował do Brazylii. Czym się teraz zajmuje?