w

Barbara Kurdej-Szatan nie odpowie za znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej. Sąd UMORZYŁ sprawę!

Barbara Kurdej-Szatan - fot. Instagram @kurdejszatan
Barbara Kurdej-Szatan - fot. Instagram @kurdejszatan

Barbara Kurdej-Szatan została oskarżona przez prokuraturę o to, że znieważyła funkcjonariuszy Straży Granicznej. Sąd przyjrzał się tej sprawie i postanowił ją umorzyć! Co dalej?

Barbara Kurdej-Szatan kilka miesięcy temu dosadnie podsumowała działania Strażników Granicznych pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej. Aktorka skrytykowała ich za to, jak zachowują się wobec uchodźców, a nawet nazwała ich mordercami. Za tę chwilę szczerości zapłaciła bardzo wysoką cenę. Telewizja Polska niezwłocznie podziękowała jej za współpracę, a w sieci zalała ją fala hejtu. Medialne zamieszanie wokół jej osoby przyczyniło się do tego, że na jakiś czas usunęła się w cień.

Po upływie kilkunastu tygodni do tabloidów zaczęły napływać informacje, że aktorce postawiono zarzut zniesławienia Straży Granicznej i jej funkcjonariuszy.

Kobieta została oskarżona o to, że 4 listopada 2021 r. za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy — przekazała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Kurdej-Szatan nie kryła swego oburzenia, tym bardziej że sama nie otrzymała oficjalnej informacji od sądu, a o wszystkim dowiedziała się… z internetu. Od początku jednak liczyła na to, że sprawa zostanie umorzona.

[…] W związku z tym liczę, że postępowanie zostanie szybko umorzone. Jeżeli jednak mam odpowiadać karnie za okazanie solidarności cierpiącym, to nie chcę, żeby pokazywano mnie z zasłoniętą twarzą i upoważniam media do pisania o sprawie z udostępnieniem mojego wizerunku i nazwiska napisała.

Wiemy, jak się to skończyło.

Sprawa Barbary Kurdej-Szatan została umorzona

Barbara może odetchnąć z ulgą. Mecenas Jacek Dubois, który reprezentował ją w sądzie, przekazał radosną nowinę — sprawa została umorzona.

Dziś piękny poranek z mec. Zosią Gajewską w sądzie w Pruszkowie. Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan w której prokuratura zarzucała jej, że znieważyła Straż Graniczną. Sąd uznał, że nikogo nie znieważyła. Miłego dnia.

Aktorka od początku nie przyznawała się do winy, a sędzia uznał, że wpis, który w krótkim czasie usunęła z sieci, nie wyczerpywał znamion zarzucanego jej czynu.

Złożyłam szczegółowe wyjaśnienia, wskazując na kontekst mojego wpisu na Instagramie z 4 listopada 2021 roku, który był naturalną reakcją na tragedię uchodźców na granicy – kobiet i dzieci — tłumaczyła.

Uważacie, że to słuszne rozstrzygnięcie?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Michał Koterski - fot. Telus/AKPA

Misiek Koterski świętuje ósmą rocznicę życia w trzeźwości. Podzielił się z fanami bolesną historią z przeszłości

Krzysztof Skiba ma nową partnerkę - fot. Instagram @skibabigcyc

Krzysztof Skiba ujawnił, że ma NOWĄ PARTNERKĘ! Ukochana muzyka jest od niego młodsza o 26 lat. A co z żoną?!