w

Asja Łamtiugina nie żyje. Olaf Lubaszenko pożegnał ukochaną mamę we wzruszającym wpisie

fot. Instagram @lubaszenkoo

Asja Łamtiugina zmarła w wieku 82 lat. Smutną informację za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał syn aktorki, Olaf Lubaszenko. „Dziś odeszła moja kochana mama” – napisał.

Asja Łamtiugina była cenioną aktorką, która grała w popularnych filmach i serialach, a także realizowała się na deskach teatrów. Łamtiugina wystąpiła m.in. w „Czterech pancernych” czy „Panu Tadeuszu”, a wiadomość o jej śmierci przekazał jej syn, Olaf Lubaszenko.

Aktor w poruszającym poście na Instagramie poinformował, że jego ukochana mama odeszła 31 marca w wieku 82 lat. Olaf Lubaszenko do wpisu dołączył także wspólne czarno-białe zdjęcie.

Wiadomość najsmutniejsza ze smutnych… Dziś odeszła moja kochana Mama… Dziękuję za Twoją bezwarunkową miłość… Do zobaczenia, Mamo, kocham Cię – przekazał.

Pod publikacją pojawiły się liczne kondolencje i słowa wsparcia od kolegów i koleżanek z branży.

„Ściskam Cię, brachu” – zwrócił się do Lubaszenki Borys Szyc.

„Moje kondolencje, Olafku” – napisała Patricia Kazadi.

„Wyrazy współczucia, przykra wiadomość, miałam przyjemność poznać Twoją Mamę” – dodała Ewa Gawryluk.

„Olafie, współczujemy” – czytamy w komentarzu Moniki Olejnik.

Kim była Asja Łamtiugina?

Asja Łamtiugina miała rosyjskie pochodzenie i urodziła się w 1940 roku w Żarach. W młodości aktorka zapałała uczuciem do Edwarda Lubaszenki i wkrótce para stanęła na ślubnym kobiercu. W 1968 roku Asja i Edward powitali na świecie syna Olafa, będącego ich pierwszym, a zarazem jedynym dzieckiem. Ostatecznie związek nie przetrwał próby czasu i para się rozwiodła.

Aktorka zagrała w popularnych produkcjach takich jak m.in. „Chłopaki nie płaczą”, „Złoty środek”, „Pan Tadeusz” czy „Czterej pancerni i pies”, a także w „Na Wspólnej” i „M jak miłość”. Łamtiugina kochała teatr i w latach 1967–1974 występowała na deskach Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu, a od 1976 r. do 1978 r. realizowała się w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.

Ostatni raz na planie zdjęciowym Asja pojawiła się w 2000 roku, po czym zajęła się reżyserowaniem, prowadzeniem warsztatów oraz przygotowywaniem młodzieży do egzaminów teatralnych.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Robert Lewandowski - fot. screenshot YouTube @PrimeVideoPL

Robert Lewandowski rozpłakał się, wspominając zmarłego ojca. „Nie byłem gotowy na utratę taty. Dlaczego to mnie spotkało?”

Anna Korcz, Piotr Adamczyk, Magda Gessler, Ewa Wachowicz - fot. Instagram @anna.korcz.official, @piotradamczykactor, @magdagessler_official, @ewawachowicz

Wielkanoc 2023. W restauracjach gwiazd już króluje świąteczne menu. Tak DROGO jeszcze nie było. Nawet 200 złotych za SERNIK!