w

Anna Mucha skończyła 43 lata. Mimo sukcesów nie spełniła oczekiwań rodziny. „Mam jedno życie i powinnam je przeżyć najwspanialej”

Anna Mucha - fot. Instagram @taannamucha
Anna Mucha - fot. Instagram @taannamucha

Anna Mucha po 43 latach może śmiało przyznać, że jest kobietą sukcesu. Spełnia się zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jej droga do popularności nie była usłana różami, a rodzina aktorki i celebrytki miała na jej życie zupełnie inny plan.

Anna Mucha to popularna aktorka filmowa i serialowa, która zdobyła serca widzów rolą Magdy w serialu M jak miłość. Zagrała w wielu produkcjach telewizyjnych i filmowych, w tym obsypanej Oscarami Liście Schindlera Stevena Spielberga:

Grałam Dankę Dresner, jedną z ocalonych. Miałam zresztą kiedyś przyjemność poznać Panią Dankę i było to spotkanie niezwykłe. Mimo że są to niezwykle ważne dla mnie chwile i wspomnienia – nie wracam do nich często — twierdzi.

Miała zaledwie dziewięć lat, gdy rozpoczęła się jej przygoda ze srebrnym ekranem. W wywiadach często powtarza, że praca nie zabrała jej dzieciństwa — zawsze czuła się kochana i szanowana, choć rodzice starali się ukierunkować ją na inną ściężkę zawodową.

Anna Mucha nie spełniła oczekiwań rodziny

Gwiazda urodziła się 26 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Jest córką Anny – ekonomistki i marketingowca oraz Krzysztofa, który był prawnikiem. Jej rodzice rozwiedli się dawno temu, a po rozstaniu dziewczynka została u boku mamy. Przez długi czas miała znikomy kontakt ze swoim ojcem.

Jako dziecko, wyróżniała się ciekawością świata i wielką wyobraźnią. Często wraca pamięcią do chwil, gdy biegała po podwórku z patykiem, który służył jej za mikrofon i udawała, że jest dziennikarką:

Jak byłam dzieckiem, biegałam po podwórku z nożem, talią kart i patykiem. Patyk „robił” za mikrofon, bo bawiłam się w dziennikarkę i odpytywałam sąsiadów — wspomina.

Rodzice gwiazdy rozstali się, gdy Anna miała zaledwie 3 lata. Krzysztof Mucha, wyjechał do Azji, a wychowaniem córki zajęła się mama i babcia. Kobiety nie rozpieszczały dziewczynki drogimi prezentami, starały się wychować Anię w szacunku do pieniędzy. Od ojca zaś otrzymywała pocztówki z podróży. Dużym zaskoczeniem dla Muchy było obdarowanie jej rowerem:

Pamiętam, jak cieszył mnie rower, który tata przywiózł z Azji. […] Nigdy nie miałam Barbie. Ani kieszonkowego — wyjawiła w wywiadzie dla magazynu Twój Styl.

Brak kontaktu z córką mężczyzna próbował zrekompensować wspólną wycieczką do Azji. To właśnie wtedy ich relacja odżyła. 18-letnia wtedy gwiazda, podczas wyprawy, odkryła w sobie pasję do podróżowania:

To było bardzo odważne z jego strony, bo wcześniej raczej nie istniał w moim życiu — zdradziła.

Mimo odbudowania więzi z ojcem, Anna długo nie mogła pogodzić się z rozpadem małżeństwa rodziców. Dopiero po latach przyznała, że ten drastyczny krok tak naprawdę uratował ich rodzinę:

Stałam się gorącą zwolenniczką rozwodu moich rodziców. Dzięki niemu nie zostały zgliszcza, lecz fajne wspomnienia — przyznała 43-latka.

Ogromną rolę w wychowaniu ciekawskiej Ani odegrała jej babcia, która stała się dla niej wzorem do naśladowania. To właśnie pani Irena od lat była największą fanką swojej wnuczki i „kronikarzem jej zawodowych sukcesów”:

Najbardziej dbała o mnie babcia. […] Od babci słyszałam, że mam jedno życie. I powinnam je przeżyć najwspanialej. Ona nauczyła mnie próbować wielu emocji — wspomina Mucha.

Z początku, zarówno kochająca babcia jak i rodzice wierzyli, że na Annę czeka wielka kariera prawnicza. Jak się potem okazało, ich marzenia legły w gruzach. Przyszła gwiazda wybrała zupełnie inną drogę zawodową:

Od zawsze była w rodzinie idea, że będę prawnikiem. Ja też tak myślałam. Pamiętam, jak podczas którejś Wigilii babcia wzięła mnie na bok i powiedziała: „Aneczko, jesteśmy z ciebie tacy dumni, że pójdziesz w ślady taty i będziesz prawnikiem”. A ja już wtedy wiedziałam, że nim nie będę, że nie ma takiej opcji — zdradziła niegdyś dziennikarce Vivy!.

Anna nigdy wcześniej nie marzyła o karierze aktorskiej, mimo to w szkole uczęszczała do kółka teatralnego. Już wtedy zauważono jej ogromny potencjał. W wieku 9 lat zupełnie przypadkowo udało jej się zdobyć angaż w filmie Andrzeja WajdyKorczak. Towarzyszyła koledze podczas castingu, a szczęśliwym zbiegiem okoliczności została filmową Sabinką. Mała aktorka, pierwsze zarobione pieniądze oddała swojej mamie.

Mucha nigdy nie żałowała decyzji o zostaniu aktorką. Gdy jej rówieśnicy beztrosko bawili się na podwórku, ona przeżywała prawdziwą przygodę:

Musiałam nauczyć się odpowiedzialności, tekstu. Musiałam nauczyć się przybywania punktualnie na plan — wspomina z dumą.

Później kariera młodej gwiazdy rozkwitła. Zagrała we wspomnianej Liście Schindlera i Pannie Nikt Wajdy. Wystąpiła w takich kultowych filmach jak: Chłopaki nie płaczą i Młode wilki. Współprowadziła wiele programów telewizyjnych oraz była uczestniczką najpopularniejszych show w TVP i TVN m.in. Tańca z gwiazdami, podczas którego udało jej się zdobyć Kryształową Kulę. Udzielała się także w kilkunastu formatach muzycznych i brała czynny udział w projektach kulturowych. Od roku 2003 wciela się w rolę Magdaleny Budzyńskiej w serialu M jak miłość. Aktorka od zawsze prowadziła bujne życie towarzyskie, co chętnie pokazuje w swoich mediach społecznościowych. Prywatnie była związana m.in. z Kubą Wojewódzkim i Marcelem Sorą, z którym ma dwójkę dzieci. Obecnie pozostaje w związku z Jakubem Wonsem.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Bartek

Monika Richardson, Konrad Wojterkowski - fot. Instagram @monikarichardson

Monika Richardson znowu jest singielką. Ogłosiła rozstanie z Konradem Wojterkowskim. „Jesteśmy mocno poorani”

Krzysztof Janczar, Gabriela Kownacka - fot. Gałązka, Wojtalewicz/AKPA, Mikulski/AKPA

Krzysztof Janczar długo czekał na prawdziwą miłość. Latami ukrywał romans z Gabrielą Kownacką. „Nigdy jej nie zapomnę”