w

SuperSuper

Andrzej Duda poleciał na pogrzeb Benedykta XVI. Media komentują jego zachowanie, a w sieci aż zawrzało. Zrobił TO jako jedyny!

Andrzej Duda - fot. Krzemiński Jordan, Hello Fotografia/AKPA
Andrzej Duda - fot. Krzemiński Jordan, Hello Fotografia/AKPA

W czwartek 5 stycznia odbył się pogrzeb Benedykta XVI. W ceremonii uczestniczyły głowy państw, w tym Andrzej Duda z polską delegacją. O tym, co zrobił podczas ostatniego pożegnania, rozpisują się media, a w sieci trwa dyskusja. Zachował się nietaktownie?

Benedykt XVI nie żyje. Papież emeryt odszedł 31 grudnia 2022 roku w wieku 95 lat. Pierwsze niepokojące informacje o stanie jego zdrowia obiegły media w środę 28 grudnia. To wtedy media obiegła wieść, że poczuł się gorzej, a agencja ANSA nieoficjalnie dowiedziała się, że miał problemy z oddychaniem. AFP z kolei dowiedziało się, że istotne funkcje organizmu papieża emeryta zawodzą, w tym jego serce. Tego samego dnia miał odwiedzić go papież Franciszek, który podobno udzielił mu ostatniego namaszczenia.

Joseph Aloisiu Ratzinger zmarł w sobotę 31 grudnia o godzinie 9:34 w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie. Trumna z jego ciałem przez kilka dni była wystawiona w bazylice św. Piotra w Rzymie, by wierni mogli się z nim pożegnać.

Co Andrzej Duda zrobił na pogrzebie Benedykta XVI?

Pogrzeb Benedykta XVI rozpoczął się w czwartek 5 stycznia o godzinie 9:30. Mszy żałobnej przewodniczył papież Franciszek. Na ostatnie pożegnanie przybyli przedstawiciele państw oraz żałobnicy z całego świata. Wśród nich nie mogło zabraknąć Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego, którzy do Watykanu udali się w towarzystwie przedstawicielu parlamentu.

Obecność prezydent RP na pogrzebie nie przeszła bez echa, a to za sprawą jego zachowania. Jako jedyny przyklęknął przed trumną papieża emeryta, co natychmiast dostrzegły media.

Prezydent Polski jako jedyny przyklęknął przed trumną Benedykta XVI — napisał na Twitterze prezes Instytutu Nowych Mediów, Eryk Mistewicz.

Pod publikacją od razu zaroiło się od komentarzy. Jedni twierdzą, że zachował się właściwie i w ten sposób oddał szacunek zmarłemu Benedyktowi XVI. Inni natomiast postrzegają to jako faux-pas, którego nie powinien popełniać żaden dyplomata.

  • Pierwszy raz widzę, żeby ktoś przed trumną klękał.
  • Zachował się, jak trzeba, po prostu.
  • On przyzwyczajony do klękania. On nie zna protokołu dyplomatycznego.
  • No i znów głupio wyszło […].
  • Może nikt mu nie wytłumaczył, żeby tego nie robił?
  • […] Prezydent prezydentem, a człowiek to człowiek. DUDU łączy te dwie funkcję, jest wierzący, to przyklęknął, oddal szacunek.
  • To nie Najświętszy Sakrament…
  • Brawo za klasę i takt Panie Andrzej Duda.
  • Jak czuł, tak zrobił. Jego prywatna sprawa, nawet jeśli pojechał tam jako przedstawiciel państwa ale przede wszystkim jako człowiek i tylko jemu jest znany powód przyjęcia tej postawy religijnej w tym akurat momencie i nikt nie może mu tego odebrać.
  • Jest się czym chwalić. Widać Pan Duda nie zna protokołu.

A wy co sądzicie na ten temat?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Barbara Kurdej-Szatan - fot. Instagram @kurdejszatan

Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się fotkami w stroju kąpielowym. Fani od razu zwrócili uwagę na jej sylwetkę. „Co ty masz takie nogi nieforemne?”

Monika Mielnicka - fot. Baranowski/AKPA

Popularna aktorka z „M jak miłość” padła ofiarą napaści seksualnej! „Znałam go”. Sprawca odurzył ją, a później… To straszne