w

Amerykańscy turyści uszkodzili słynny zabytek hulajnogami. Narobili strat na 110 tys. zł! [VIDEO]

fot. Polizia Roma Capitale / materiały policyjne

Amerykańska turystka oraz jej partner zostali oskarżeni o wyrządzenie szkód na kwotę 25 tys. euro (ponad 115 tys. zł) podczas ich pobytu we włoskiej stolicy. Para wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością i bawiła się, zrzucając elektryczne hulajnogi ze słynnych Schodów Hiszpańskich.

Na nagraniu, które po raz pierwszy do sieci trafiło 3 czerwca, widać mężczyznę zjeżdżającego hulajnogą elektryczną po zabytkowych schodach oraz kobietę, która zrzuca z nich swój jednoślad.

Rzymska policja poinformowała we wpisie na Facebooku, że sprawcy, którymi okazali się być amerykańscy turyści, zostali ukarani grzywną za uszkodzenie Schodów Hiszpańskich. 29-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta musieli zapłacić 800 euro (3 700 zł).

Ich działania spowodowały zadrapania na schodach i usunęły cztery centymetry trawertynu” – przekazała rzymska Kapitolińska Rada Dziedzictwa Kulturowego.

Szkody na 115 tys. zł

Jak poinformował Franco Pasqualetti, rzecznik Urzędu Miasta Rzymu, obaj turyści otrzymali sześciomiesięczny zakaz odwiedzania tego zabytku Unesco. Pasqualetti powiedział też, że para była „kompletnie pijana” podczas zdarzenia.

Urząd ds. dziedzictwa szacuje, że naprawa schodów będzie kosztować około 25 tys. euro (115 tys. zł).

Kuratorium rozpocznie, tak szybko jak to możliwe, prace niezbędne do przywrócenia uszkodzonych stopni, które obejmują przygotowanie obszaru roboczego, czyszczenie powierzchni, konsolidację pęknięć i odłamków, prace sztukatorskie, a także integrację uszkodzonych części i ostateczne działania ochronne” – napisano w oświadczeniu.

Schody Hiszpańskie, znane również jako Scalinata della Trinità dei Monti, są popularnym celem wycieczek turystycznych. W 2015 r. zostały one poddane renowacji o wartości 1,5 mln euro. Zabytek jest tak cenny, że 8 lipca 2019 r. władze Rzymu przyjęły rozporządzenie, na mocy którego osoby przyłapane na siedzeniu, jedzeniu lub piciu na schodach mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 400 euro (1800 zł).

Źródło: Business Insider ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Kornelia została brutalnie zamordowana - fot. Facebook @Stowarzyszenie-Zaginieni-Cała-Polska, Pexels @Nejc Košir

Kornelia została zabita w bestialski sposób. Teraz jej oprawcy usłyszeli wyrok. „Moja córka leży w grobie i za 15 lat z niego nie wstanie”

[VIDEO] Wstrząsające nagranie z Lubuskiego. Rowerzysta wjechał w 7-letnią dziewczynkę, po czym uciekł z miejsca wypadku