w

DramatDramat

Amerykanie ostrzegają Ukrainę przed atakiem chemicznym ze strony Rosji

Broń chemiczna
Broń chemiczna

Krwawe walki w Ukrainie nie ustają. Sytuacja staje się coraz bardziej przerażająca. USA ostrzega, że Rosjanie mogą wkrótce użyć broni chemicznej. Co wiadomo na ten temat?

Od kilkunastu dni na terenie Ukrainy toczy się wojna, którą wypowiedział Władimir Putin. Zaczęło się od ostrzeliwania przygranicznych miejscowości oraz lotnisk i obiektów infrastruktury wojskowej. Codziennie wojska przesuwają się w głąb kraju, by tam kontynuować swoje krwawe dzieło.

Prezydent Rosji nie spodziewał się, że Ukraińcy będą heroicznie odpierać ataki. Choć cały czas przybywa informacji o ofiarach śmiertelnych, nasi wschodni sąsiedzi nie wątpią w to, że uda im się zwyciężyć.

Putin stał się nieobliczalny i nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaki ruch wykona następnie. Stany Zjednoczone alarmują, że może podjąć radykalne środki. Co wiadomo na ten temat?

USA ostrzega przed użyciem broni chemicznej przez Rosję

W rosyjskich mediach już od jakiegoś czasu pojawiały się informacje mówiące o tym, że Stany Zjednoczone pracują nad bronią biologiczną w ukraińskich laboratoriach. Rosyjskie MSZ w środę 9 marca powtórzyło te zarzuty, a także twierdzi, że na Ukrainie odnaleziono dokumenty to potwierdzające.

Jen Psaki, rzeczniczka Białego Domu nie pozostała obojętna na te słowa. Krótko po tym, jak informacja obiegła świat, skomentowała wszystko na Twitterze. Zauważyła, iż są to bezpodstawne oskarżenia, których celem jest sianie teorii spiskowych oraz dezinformacja. W jej ocenie Rosjanie nie bez powodu skierowali w stronę USA takie zarzuty. Niewykluczone, że w ten sposób szukają pretekstu do tego, by użyć innych środków ataku.

Teraz gdy Rosja wysunęła te fałszywe twierdzenia, a Chiny, jak się wydaje, poparły tę propagandę, wszyscy powinniśmy uważać na możliwe użycie przez Rosję broni chemicznej lub biologicznej na Ukrainie, lub na operację pod fałszywą flagą z jej użyciem. To jasny schemat – ostrzega Psaki.

Strona ukraińska także wszystkiemu zaprzeczyła. Nie mniej jednak Brytyjczycy potwierdzili, że Kreml przekazał Ukrainie inną broń niekonwencjonalną, a dokładniej bomby termobaryczne, które są zakazane konwencją Genewską.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Odważni staruszkowie

[VIDEO] Rosyjscy żołnierze włamali się na prywatną posesję. Dzielni staruszkowie zareagowali błyskawicznie

Paulina Krupińska, Sonia Bohosiewicz, Wołodymyr Zełenski

Polskie gwiazdy zabawiają się na Instagramie z prezydentem Zełenskim. Przegięcie?