w

SuperSuper

63-latka pobiera opłaty od rodziny za świąteczny obiad. „Jeśli nie zapłacą, nie zostaną zaproszeni”

fot. Caroline Duddridge / Przykuta, CC BY-SA 3.0

Już niedługo będziemy obchodzić święta Bożego Narodzenia, co wiąże się z masą obowiązków. Caroline Duddridge co roku przygotowuje dla bliskich świąteczny obiad, lecz jej podejście jest bardzo nietypowe. 63-latka pobiera opłaty od członków rodziny, a jeśli nie wpłacą oni ustalonej kwoty w wyznaczonym terminie, nie zasiądą przy wigilijnym stole.

Święta to czas, który powinien być spędzony w rodzinnym gronie i wolny od zmartwień. Nie da się jednak ukryć, że przygotowanie do świąt sporo kosztuje, szczególnie jeśli przyrządzamy uroczystą kolację wigilijną i zapraszamy bliskich.

Pewna babcia wpadła na nietypowy pomysł, który znacznie odciąża jej kieszeń. Caroline Duddrige postanowiła, że aby rodzina mogła uczestniczyć w przygotowanej przez nią uczcie, wszyscy bliscy muszą najpierw zapłacić.

63-latka zaprasza na Boże Narodzenie aż 12 osób i jak zdradziła „The Sun”, od 2016 roku pobiera opłaty od swoich bliskich. Tradycję zapoczątkowała po śmierci męża. W tym roku po raz pierwszy kwoty są jednak ustalone z góry.

„W listopadzie wchodzę na konto banku i sprawdzam, kto dokonał wpłaty za świąteczny obiad. Gdy moja lista „grzecznych i niegrzecznych” jest gotowa, dzwonie do tych, którzy zwlekają z płatnością i przypominam im, że mają czas do 1 grudnia” – powiedziała dla „The Sun”.

Ile wynoszą opłaty za świąteczny obiad?

Duddrige jest nieugięta i zapłacić muszą nawet 3-letnie wnuczęta. Kobieta wyznała, że nie interesuje ją fakt, iż niektórzy krytykują jej zachowanie. Uważa ona, że jest po prostu „praktyczna”.

„To po prostu ma to sens. […] Sprawiedliwe rozkładanie kosztów między wszystkich przy stole” – podkreśla.

Dorośli płacą 15 lub 10 funtów, w zależności od statusu finansowego, a czynnikiem wpływającym na kwotę pobieraną od wnuków jest ich wiek. 12-latek i troje 9-latków płacą po 5 funtów, natomiast 3-latki po 2,5 funta.

Co sądzicie o takim zachowaniu?

Źródło: The Sun

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Paulina Nowicka, Ewelina Taraszkiewicz, Jakub Rzeźniczak - fot. Instagram @paulinaa__nowicka, @ewelatarasz, @jakubrzezniczak25

Żona Jakuba Rzeźniczaka publicznie atakuje matkę jego córki?! „Poznali się, jak była PROSTYTUTKĄ”. Ewelina Taraszkiewicz nie zostawiła tego bez reakcji

Sylwia Bomba z córką - fot. Instagram @sylwiabomba

Sylwia Bomba pochwaliła się świąteczną sesją z córeczką. Cała w błękicie oczarowała internautów. „Jak w bajce”