w

13-latek wraz z kolegami ukradł auto warte 160 tys. zł. Nie spodziewali się, że samochód posiada lokalizator GPS

fot. zdjęcie ilustracyjne (Policja)


Policjanci z Kutna zatrzymali czterech nieletnich w wieku od 13 do 16 lat, którzy ukradli sportową Cuprę Formentor o wartości ok. 160 tys. zł. Za kierownicą siedział 13-latek. Cała czwórka została osadzona w Policyjnej Izbie Dziecka, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 18 lipca. Około godziny 22.45 do dyżurnego kutnowskiej komendy zadzwonił mężczyzna, który zawiadomił policję, że jego żona widziała przez okno, jak młodzi ludzie kradną jego samochód.

Mężczyzna dodał też, że tego dnia zgubił kluczyk od samochodu. Pojazd marki Cupra Formentor o wartości około 160 tys. zł wyposażony był w lokalizator GPS, więc pokrzywdzony mężczyzna od razu sprawdził, gdzie podąża samochód.

Powiadomieni o aktualnej lokalizacji pojazdu policjanci od razu udali się we wskazany rejon, gdzie udało im się zauważyć i zatrzymać do kontroli skradziony samochód. Do zatrzymania doszło w miejscowości Grodno.

Kierował 13-latek

Podczas przeszukania w kieszeni jednego z pasażerów odnaleziono kluczyk od samochodu. Nieletni złodzieje zostali osadzeni w Policyjnej Izbie Dziecka, a pojazd wrócił do właściciela. O losie nastolatków zdecyduje sąd rodzinny.

Za kierowcą pojazdu siedział 13-letni chłopak, który na rękach miał założone skarpetki. Pasażerami pojazdu byli również nieletni w wieku od 13 do 16 lat” – informuje rzecznik KPP w Kutnie podkom. Edyta Machnik.

fot. cupraofficial.pl

Źródło: KPP Kutno

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] 25-letni dostawca pizzy zauważył płonący dom. Bez wahania wbiegł do środka i uratował pięcioro dzieci

[VIDEO] Okręt wojenny amerykańskiej marynarki ostrzelany i zatopiony. Niezwykłe nagranie